KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "SSC NAPOLI"
Fogcsikorgatva jutott tovább a Napoli 2015. január 22. 22:41 Tizenegyesekkel jutott a Napoli az Olasz Kupa negyeddöntőjébe, ahol az Intert fogadhatja majd február elején a San Paolóban. A délolaszok az Udinesét ejtették ki csütörtök este hazai pályán (rendes játékidő: 1-1 hosszabbítás után: 2-2, büntetőkkel: 5-4).

Őszi bajnok a Juve - Napoli-veréssel 2015. január 11. 23:14 A Juventus visszaállította a hárompontos különbséget az őt üldöző Farkasokkal szemben, miután remek győzelmet ünnepelhetett Nápolyban, a Serie A 18. fordulójában vasárnap este. Jódarabig Pogba álomszép kapásgólja jelentette a különbséget, aztán Britos és Cáceres "pengeváltása" következett, hogy aztán a vesztébe rohanjon a Napoli, és Vidal bevigye a harmadik találatot egy kíméletlen lövéssel. 14 év után nyert ismét a Juve ebben a stadionban. Koulibaly szabálytalan gólt ért el 1-2-nél. Gabbiadini számára nem marad kellemes emlék debütálása a Partenopei mezében.

Horvát balbekk a Napoli hálójában! 2014. december 29. 16:24 Lejár a szerződése a Dnipro 33-szoros horvát válogatott balbekkjének, Ivan Strinicnek, akire a Napoli csapott le a Juventust és az Intert megelőzve.

24 év után ismét a Napolié a Szuperkupa 2014. december 22. 23:20 1990 után újra Olasz Szuperkupa-győztes a Napoli! Huszonnégy évvel ezelőtt nem más, mint Diego Maradona emelte a magasba a trófeát, most Marek Hamsík tehette meg ugyanezt. A Juve kétszer is vezetéshez jutott Téveznek köszönhetően, először a Katarban rendezett meccs legelején, majd a hosszabbítás közepén is, de Higuaín mindkétszer egyenlíteni tudott. A bajnok Chiellini és Pereyra révén a büntetőpárbajban is bebiztosíthatta volna a serleget, végül mégis a Napoli diadalmaskodott a kilencedik sorozatban, 6-5-re. Buffon hiába védett háromszor. Videó!

A Napoli is odavágott a Romának 2014. november 1. 17:11 A Napoli lefocizta a Romát az első félidőben, és bár a Farkasok előtt több lehetőség is adódott az egyenlítésre a szünet után, végül Callejón lezárta a mérkőzést Higuaín passzából. Az első találatot az argentin csatár jegyezte akrobatikus, félollós mozdulattal már a harmadik percben.

Napoli-show, győztes Inter és Juve 2014. október 26. 20:17 A Napoli kapusa már húsz másodperc után nyúlhatott a hálóba, de a végén a hazai szurkolók ünnepelhettek: Gonzalo Higuaín, Marek Hamsík és társai hatot vágtak a lejtőre került Veronának vasárnap este, a nyolcadik fordulóban. A Juve mindkét félidőben jobb volt egy góllal a Palermónál, a pontokra éhes Inter a Cesena-kapus Nicola Leali kiállítása után büntetőből jutott vezetéshez, és le is hozta a meccset győzelemmel.

Meccsvégi adok-kapok Milánóban! 2014. október 19. 22:55 A végére pörögtek fel az események a hetedik forduló vasárnap esti Serie A-rangadóján, a milánói Giuseppe Meazza Stadionban. José Callejón kétszer is vezetést szerzett az utolsó negyedórában a Napolinak, de az Inter mindkétszer reagálni tudott, így összességében igazságos döntetlennek zárult a találkozó. Callejón vezeti a góllövőlistát (holtversenyben Tévezzel és Hondával).

Lélekerősítő Napoli-győzelem? - JJ 2014. október 2. 13:27 Pozsonyi csatára készül a Napoli; Dzsudzsák Balázs szembeszáll azzal az együttessel, amelynek mezében sztár lett, vagyis a PSV-vel; Wolfsburg-Lille a halálcsoportban; újabb hétközi angol-török párharc; javít-e az Inter? - megannyi érdekességet tartogat számunkra az Európa-liga csoportkörének második, csütörtöki fordulója.

Barca-skalp, 100 százalékos Napoli 2014. augusztus 6. 22:19 Negyedik tesztmeccsén negyedszer távozott győztesen a pályáról a Napoli, amely az alakulóban lévő, Luis Enrique-féle Barcelonát verte 1-0-ra Genfben szerda este. A Barca B fiataljai szépen adogattak a hajrában, de az akkor már nagyobb nevekből álló olasz csapat behúzta a győzelmet. Blerim Dzemaili trükkösen tekeredő lövését ejtette be Claudio Bravo kapus a 80. percben. A BL-playoffra készülő Napoli az egyetlen 100 százalékos mérleggel rendelkező európai topcsapat ezen a nyáron (gólarány: 8-1), az UEFA klubrangsorának első ötven csapata közül senki más nem mondhatja ezt el magáról.

Az Inter "kiegyezett" a Napolival 2014. április 26. 22:46 Rengeteg helyzetet és parázs hangulatot igen, gólt azonban nem hozott a Serie A 35. fordulójának szombat esti minirangadója, az Inter-Napoli találkozó. A vendégek kerültek a legközelebb az üdvösséghez, de Gökhan Inler 100 százalékos helyzetben a kapufát találta el. Gonzalo Higuaín bokasérülést szenvedett a vége felé, kihagyhatja a Fiorentina elleni kupadöntőt. Mauro Icardi rossz néven vette, hogy a hajrában lecserélték (egy védekező középpályásra), és angolosan távozott az öltözőbe.