Hiába remekelt Szalai, a Schalke győzött

Szerző: shLétrehozva: 2010. december 12. 19:26
Szalai Ádám tizenegyest harcolt ki, a Mainz mégis alulmaradt a Schalke ellen a német labdarúgó-bajnokság 16. fordulójában és csak a negyedik a tabellán.

A Bundesligában gyengélkedő gelsenkircheniek a 8. percben Jefferson Farfán lerántása után megszerezhették volna a vezetést, de Klaas-Jan Huntelaar kihagyta a büntetőt.

A gólt aztán mégis a vendégek rúgták, a 30. percben José Manuel Jurado lövése Farfán elé pattant, aki közelről nem hibázott.

A magyar támadó a 61. percben csereként állt be, és nem sokkal később tizenegyest harcolt ki, amelyet az ifjú André Schürrle hagyott ki, így maradt a 0-1.

Vereségével maradt 30 pontos a Mainz, ezzel negyedik, a Schalke kapaszkodik, győzelmével a tizedik helyre jött előre.