Gerrard sem segített a Liverpoolon!

Szerző: shLétrehozva: 2010. január 26. 22:54
Bár csapatkapitánya és szíve-motorja visszatért a Liverpoolba, Steven Gerrard sem tudott érdemben hozzátenni csapata wolverhamptoni vendégjátékához. A borzasztóan unalmasra sikeredett találkozón mindössze háromszor lőtt kapura az esélyesebbnek vélt vörösinges alakulat, de egyik sem jelentett veszélyt a Farkasok számára. Az angol labdarúgó-bajnokság 23. fordulójában sem szakadt meg a vendégek rossz sorozata: a Pool immáron hatodik nekifutásra vétette el a győzelmet a Molineux Parkban.

PREMIER LEAGUE, 23. FORDULÓ:
WOLVERHAMPTON - LIVERPOOL 0-0
Wolverhampton, Molineux, 28 763 néző, vezette: Peter Walton.
WOLVERHAMPTON: Hahnemann - Craddock, Ward, Berra, Zubar - Mancienne, Foley, Henry, Jarvis (Guedioura, 88.) - Milijas (Jones, 73.), Doyle. Menedzser: Mick McCarthy.
(kispad: Hennessey, Stearman, Guedioura, Jones, Mujangi Bia, Vokes, Iwelumo)
LIVERPOOL: Reina - Carregher, Skrtel, Kirjakosz, Insúa - Maxi Rodríguez, Lucas, Mascherano, Riera (N'Gog, 67.) - Gerrard - Kuyt. Menedzser: Rafael Benítez.
(kispad: Cavalieri, Degen, Darby, Aquilani, Babel, N'Gog, Pacheco)
Sárga lap: Skrtel (72.)
További mérkőzések:
Portsmouth-West Ham 1-1 (Webber 76., ill. Upson 52.)
Tottenham-Fulham 2-0 (Crouch 27., Bentley 60. - Gera Zoltán a 72. percig erősítette a vendégeket)
Bolton-Burnley 1-0 (Lee 35.)
Ha nem csal az emlékezetem, akkor Riera emelése szállt egyedül a kapu felé, de Hahnemann kapus azt is lehúzta. Ennyi és semmi több, de tényleg. A Liverpool újra kiábrándító játékkal kárhoztatta unalomra és bosszúságra szurkolóit, miközben az ellentábor hangosan röhög Rafa Benítez szerencsétlenkedő együttesén.
Impotens futballal nem lehet nyerni, mi több, megköszönhetik Steven Gerrardék, hogy még így is kaptak egy pontot a sorstól, pontosabban a Wolverhamptontól. A legutóbbi hat találkozón úgysem jutott több a látogatóknak, most már három-három iksz és vereség színesíti a szürke tényeket.
S ha már Gerrard szóba került. Lehet, jobban járt volna Benítez, ha még erre a meccsre pihenteti a csapatkapitányt, aki láthatóan félt az ellenféltől, nem tette oda úgy magát, ahogy szokta. Nem is csoda, hiszen térde folyamatosan rakoncátlankodik, az meg nem játék, ugye.
Nos, ha nincs meg a tűz, nincs semmi, Fernando Torres nélkül harcképtelen a Pool, Alberto Aquilani a kispadon ücsörgött, Dirk Kuyt igyekezett, de minek, az új arc Maxi Rodríguezt pedig nem első alkalommal nyomták el a rivális futballistái a Premier League-ben.
Látván a keddi teljesítményt - és hozzágondolva az eddigieket - kijelenthető: „hullagyenge” ez a csapat, s lassan már földöntúli csodának kellene történnie ahhoz, hogy odaérjenek a még Bajnokok Ligáját érő negyedik helyre. Ja, és a Wolves ezzel a ponttal, eggyel jobb gólkülönbsége miatt elmozdult a már kieső, 18. pozícióból.
A Fulham 2-0-ra kikapott a Tottenhamtől, Gera Zoltán kezdett és a 72. percig a pályán is volt. Nem mozgott rosszul a magyar fiú, volt egy-két „gerás” passza is, de a többiek nem „akarták ” megtalálni a csatársorban.
A West Ham értékes döntetlent ért el a kiesés elleni harcban Portsmouthban, míg a Bolton odahaza verte 1-0-ra a Burnleyt, amely ezzel e pillanatban bekerült a hátsó háromba.
Szerdán este folytatódik a forduló: Aston Villa-Arsenal, Chelsea-Birmingham (mindkettő 20.45 és a SportHíradó ÉLŐben közvetíti ezeket), valamint Blackburn-Wigan, Everton-Sunderland (21 órától).
94. Vége a meccsnek. No comment. 0-0!
88. Wolves-csere: Guedioura be, Jarvis le.
A 72. percben Gera Zoltánt lehozta Hodgson a Fulhamből, így a magyar középpályás már biztosan nem lő ma gólt a Tottenhamnek.
73. Wolves-csere: Jones be, Milijas le.
72. Skrtel-sárga. Berra ellen szabálytalankodott.
67. Liverpool-csere: N'Gog be, Riera le.
63. Rierától kapott labdát Kuyt, aki balról kissé beljebb húzott, majd 22 méterről, jobbal a bal felső mellé csavart. Ez szép volt, de gól továbbra sincs.
57. Doyle bombázott középről, 18 méterről fölé.
52. Maxi durrantott jobbról, 22 méterről a jobb alsó mellé - négy méterrel...
49. Riera emelt 19 méterről, középről ballal kapura, de Hahnemann kipaskolta a labdát a bal felső elől. A kapus nagyon nyugodt volt, pedig nem sokon múlt.
46. Folytatódik a találkozó.
1. félidő:
45+3. Vége a félidőnek! Huhh, a nagy gyömöszkölésen kívül nihil, élvezhetetlen a találkozó. Ha nyerni akar a Pool, ennél százszor több kell. Felejtsük el...0-0!
45. Kettő perc a ráadás. Hogy miért?
43. Jarvis ívelt át balról a hosszú oldalon érkező Foleyhoz, a középpályás azonban 7 méterről a kapus kezébe fejelt.
33. Huhúúúú, helyzet! Milijas futott el a bal szélen, laposan középreadott, majd Doyle Lucasszal a nyakán, 4 méterről a kapu mellé passzolt. Reina nagyon félénken jött ki, tőle gól is lehetett volna.
Hát bizony eltelt fél óra és bármily hihetetlen, de alszanak a játékosok. Persze nem, mert hatalmas a küzdelem a pályán, a kapukat viszont messze elkerülik a labdával.
Nem, nem tévedés, már negyedóra eltelt és semmi említésreméltó dolog nem történt...
Eltelt 5 perc és bár helyzet nem volt, látható, hogy a látogatók igyekeznek kezdeményezni és ha lehet, mihamarabb megszerezni a vezetést.
1. Köszöntjük kedves olvasóinkat! A vendégek kezdték a mérkőzést.
A PL-ben emitt Doyle (5 találat), amott a jelenleg sérült Torres (12 találat) a házi gólkirály.
A Liverpool az elmúlt öt bajnokiján nyeretlen maradt a Molineux Parkban: két döntetlen, három vereség a mérleg.
A két csapat a 96. randevújára készül, ebből a Pool 46-ot nyert, míg 16 döntetlen mellett a Wolves 33-szor diadalmaskodott.