Del Piero: A Juventus nem fél, de...

Szerző: shLétrehozva: 2010. február 1. 17:03
Miközben a nemrégiben kinevezett új Juventus-edző, Alberto Zaccheroni visszarakta a kezdőbe Alessandro Del Pierót, a csapat továbbra sem tud nyerni a Serie A-ban. A klub ikonja a vasárnap esti, Lazio elleni hazai találkozón is húzóember volt, gólt is lőtt, a Zebrák azonban megint nem húzták be a kötelezőt.

Nincs irigylésre méltó helyzetben a Juve. A torinói alakulat régen látott és régóta tartó mélyrepülésben van, sőt, a Lazio elleni már-már megnyert bajnokit is képesek voltak 1-1-re adni a futballisták.

A Juventus végig jobb volt, a rómaiaknak helyzetük is alig akadt. Aztán a második félidő derekán Del Piero tizenegyesből - igaz, ez nem volt jogos - megszerezte a hőn áhított vezetést. A vége mégis iksz, így tehát nem sikerült felhőtlenre Zaccheroni mester bemutatkozása.

„Borzasztóan szomorúak vagyunk, mert noha rengeteg energiát mozgósítottunk ezen a találkozón, koncentrációnk nem tartott ki a végéig. Ez a bajunk. A Juventus senkitől sem fél, de hajlamosak vagyunk elfelejteni, egy meccs csak akkor ér véget, ha lefújják. Megint itt hibáztunk.”

A 91-szeres olasz válogatott támadó hozzáfűzte, hetven percig az történt a pályán, amit ők akartak, a figyelmetlenség viszont újra közbeszólt.

„Jobban játszottunk, mint az ezt megelőző meccseken, és azon vagyunk, hogy mihamarabb visszatérjünk a megfelelő ösvényre. A szurkolókat is vissza akarjuk csábítani, de ehhez az kell, hogy kitegyük a szívünket a pályára.”