KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "LAZIO"
Totti 38 évesen is szuperhős! 2015. január 11. 16:55 A veterán csapatkapitány, Francesco Totti duplájával állt fel a padlóról a Roma a 175. derbin a Lazio ellen, a Serie A 18. fordulójában. Az első félidő Felipe Andersonról szólt, aki percek alatt gólpasszt és gólt ért el, sokkolva ezzel a Farkasokat. Totti első gólja felvillanyozta a Romát, amely lendületben maradt, és a falkavezér akrobatikus góljával egyenlített is, bár a győztes találathoz a végén Klose állt a legközelebb a túloldalon. A Garcia-csapat ha nem is előzte meg, de legalább beérte az éllovast a Napoli-Juve előtt.

A Lazio és a Sahtar máris kiszállt 2014. február 27. 21:10 Már a legjobb 32 között búcsúzott az Európa-ligától a Lazio és a Sahtar Donyeck együttese a csütörtöki játéknapon, kora este. Az olaszokat a bolgár meglepetéscsapat Ludogorec Razgrad tréfálta meg, pedig ledolgozták hátrányukat az 1. percben, sőt, a második félidő nagy részében nekik állt a zászló. Az ukrán bajnok egy másik, a BL-ből érkezett együttessel, a Plzennek szemben maradt alul hazai pályán, a csehek négy perc alatt mindent eldöntöttek az első játékrész közepén. A Porto és a Napoli megszenvedett, az Ajax simán kizúgott.

A Roma nagy lehetőséget szalasztott el 2014. február 9. 16:53 A Roma ötször annyit próbálkozott kapura lövéssel, mint a Lazio (utóbbinak kaput találó kísérlete sem volt), mégis csak egy ponttal távozott az Olimpicóból, a szezon második római derbijéről. A szünet után Totti és a debütáns Bastos is mindent megpróbált, de tudta bevenni Etrit Berisha kapuját. A Roma nem volt képes kihasználni a Juve botlását, a torinóiak ugyanis két pontos is elhullajtottak a hosszabbításban, Veronában. A bajnok góljait Carlitos Tévez szerezte a 2-2-es meccsen.

Lazio-Inter, az összeállítások 2014. január 6. 17:46

A Lazio-edző lesz a svájci kapitány 2013. december 23. 17:05 Vladimir Petkovic veszi át a stafétát a 2014-es világbajnokság után visszavonuló Ottmar Hitzfeldtől a svájci válogatott élén - ezt a helvét futballszövetség közölte hétfőn.

Bukott a Lazio, fordított a Verona 2013. december 8. 17:22 Hatodik vereségét is elszenvedte a Lazio labdarúgócsapata az olasz bajnokság 15. forduló vasárnapi játéknapján, Torinóban. A Bikák egy védő, a lengyel Kamil Glik első félidei találatával múlták felül a fővárosiakat. Már hatodszor ünnepelhetett hazai környezetben a szezon eddigi meglepetéscsapata, a Verona, amely a véghajrában fordított az Atalantával szemben.

Juve: újabb négyes a Laziónak! 2013. augusztus 31. 22:38 VIDEÓ! Az olasz bajnoki szezon első rangadója egyben a római Szuperkupa-döntő "visszavágója" volt szombat este Torinóban, amelyen ismét kapott egy négyest a Lazio a Juventus otthonában, a Serie A 2. fordulójában. Vidal duplázott az első félórában, s bár Klose hamar szépített, a fővárosiak inkább csak átlövésekkel kísérleteztek, nem tudtak felnőni a feladathoz. A második játékrészben Vucsinics és Tévez is villant egyszer-egyszer, Hernanest kiállították.

A Juve öt perc alatt nyert szuperkupát 2013. augusztus 18. 22:55 A bajnok Juventus simán nyerte az Olasz Szuperkupát, miután 4-0-ra legyőzte a Lazio csapatát, gyakorlatilag annak otthonában, a római Olimpiai Stadionban. Bár Paul Pogba kezdte a gólgyártást, a torinói csapat a második félidőben öt perc leforgása alatt nyerte meg a meccset, miután Giorgio Chiellini, Stephan Lichtsteiner és Carlos Tévez pontosan ennyi idő alatt rámolt be három gólt Claudio Marchetti kapujába.

Idegenben a Juve a Szuperkupán 2013. június 27. 15:14 Hivatalos: augusztus 18-án, a Stadio Olimpicóban mérkőzik meg egymással az olasz bajnok Juventus és a kupagyőztes Lazio a Szuperkupáért. A bejelentést hosszas huzavona előzte meg a két csapat között, érdekes módon nem a fővárosiak, hanem a Juve miatt esett a választás a római szentélyre, a Lazio-otthonára. A torinóiak ugyanis amerikai túrára indulnak a nyáron, és az előzetes javaslat, vagyis egy kínai kirándulás ellen kézzel-lábbal tiltakoztak, arra hivatkozva, hogy még egy ilyen, fáradságos utat már nem vállalnának az előszezonban. A Lazio szívesebben játszott volna Kínában, de valószínűleg így sem elégedetlen...

Már lehet gratulálni a Laziónak 2013. június 14. 21:40 Vasárnap érkezik az olasz fővárosba Lucas Biglia, hogy átessen az orvosi vizsgálaton a Laziónál - erősítették meg több forrásból is pénteken (például az Anderlecht klubelnöke). Ezzel végleg eldőlt, hogy Rómában folytatja az argentin válogatott kiváló védekező középpályása. OIyan csapatoktól is keresték ügynökét idén, mint az Arsenal, a Liverpool, vagy az Inter.