Bajnokok Ligája, selejtező: nem tudott előnyt kiharcolni a Pool

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 13. 22:53
Nem tudott idegenben betalálni a Liverpool együttese a belgiumi Liege-ben a helyi Standard elleni Bajnokok Ligája selejtező első összecsapásán. Az esélyesebb angolok bár dolgoztak ki helyzeteket nem nyújtottak olyan teljesítményt, amellyel megérdemelték volna a győzelmet. A végeredmény 0-0, ami a belgák számára lehet hízelgő, hogy megúszták kapott gól nélkül a megerősített támadógépezettel rendelkező Pool ellen a mérkőzést. Németh Krisztián nem szerepelt a Vörösök keretében.

BAJNOKOK LIGÁJA SELEJTEZŐ, 3. FORDULÓ:
STANDARD LIEGE - LIVERPOOL 0-0
Liege, vezette: Övrebö (svéd)
Standard Liege: Aragon Espinoza – Dante, Dalmat, Defour, Mbokani Bezua, De Camargo, Mikulic (Nicaise 91.), Camozzato, Sarr, Fellaini, Witsel. Vezetőedző: Bölöni László.
Liverpool: Reina – Arbeola, Dossena, Carragher, Agger – Xabi Alonso, Plessis, Benajun, Kuyt (El Zhar 83.) – Torres, Keane (Gerrard 67.). Vezetőedző: Rafael Benitez.
Sárga lap: Camozzato 30., Mikulic 89., ill. Xabi Alonso 27.

A Liverpool együttesének útja a BL csoportkörébe Bölöni László csapatának, a belga bajnok Standard Liege testén keresztül vezethet. Az ötszörös BEK/BL győztes csapatból hiányzott a sérüléséből éppen hogy felépülő csapatkapitány, Steve Gerrrard, aki a kispadon foglalt helyet.

Dossena kezezése után Dante végezhetett el büntetőt a 12. percben, azonban a korábban tizenegyesölőnek is titulált, friss Európa-bajnok Pepe Reina hárította a próbálkozást.

A sok, kis szabálytalansággal tarkított első félidőben nem tudta állandósítani fölényét a Liverpool, amelyben immáron tétmeccsen is bemutatkozhatott a Tottenhamtől megvásárolt Robbie Keane.

A második félidő belga helyzettel és Reina védéssel indult. Nem ment a Liverpoolnak a játék, váltani kellett, lejött Keane, helyette pedig érkezett Gerrard, akire úgy tűnik nagyon nagy szüksége volt a Vörösöknek.

Azonban már-már legendás játékos segítségével sem sikerült idegenben gólt szereznie a sztárcsapatnak, amivel meghagyták a reményt a belgáknak arra, hogy bizakodjanak a továbbjutást illetően.