A továbbjutás küszöbén áll az Arsenal

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 13. 22:36
Az angol Arsenal együttese sikerrel mutatkozott be az idei Bajnokok Ligája idényben. A londoni csapat a holland Twente együttesét verte a harmadik selejtezőkörben, amelynek a tétje a főtáblára kerülés. A küzdelmes, szabálytalanságokkal tűzdelt találkozón a második félidőben kerekedett ellenfele fölé Arsene Wenger csikócsapata.

BAJNOKOK LIGÁJA, SELEJTEZŐ 3. FORDULÓ:
TWENTE - ARSENAL 0-2 (0-0)
Arnhem, vezette: Mallenco (spanyol)
Twente: Boschker – Wielaert, Tiote, Douglas Franco, Braafheid, Wilkshire, Brama, Arnautovics (Gerritsen 91.), Janssen (Heubach 93.), Elia (Huysegems 86.), Denneboom
Arsenal: Almunia – Sagna, Djourou, Gallas, Clichy, Eboué, Ramsey, Denilson, Walcott (Randall 84.), Adebayor, Van Persie (Bendtner, 88.).
Gólszerzők: Gallas (63.), Adebayor (81.)
Sárga lap: Denilson 54., Van Persie 67.

A találkozó érdekessége Steve McClaren személye volt, aki legutóbb az angol válogatott kispadján ülhetett – és távozhatott szégyenkezve, miután csapatának nem sikerült kiharcolnia a európa-bajnoki részvételt. A megbukott szövetségi kapitányt a nyár folyamán a holland Twente együttesénél nevezték ki vezetőedzőnek.

Az angol szakember elmondta, kihívásnak érzi a hollandiai szerepvállalást. Becsületes válasz lenne az őt – tegyük hozzá jogosan – kritizáló szigetországi újságíróknak, ha most sikerülne Arsene Wenger együttesének testén keresztül bejutnia a Bajnokok Ligája főtáblájára.

A mérkőzés elején kiegyenlített küzdelmet láthatott a szép számmal kilátogató publikum. A Twente nem ijedt meg a lehetőségtől és kezdeményezően lépett fel az Ágyúsokkal szemben, akik rendkívül fiatal középpályával kezdték a mérkőzést. Többek között ott volt a nyáron a Cardiff Citytől igazolt 17 éves tehetség, Aaron Ramsey illetve Theo Walcott is.

A Gelredome stadion közönsége a 25. percben láthatta az első valamirevaló helyzetet, amikor a hazaiak középpályása, Romano Denneboom nagyszerű cselekkel vágtatott előre, majd lőtt, azonban próbálkozása alig kerülte el Almunia kapuját.

Az első félidő fennmaradó perceiben is főleg az Arsenal térfelén folyt a játék. A 35. percben a hazaiak támadója Arnautovics került helyzetbe egy remek kiugratás után, azonban nem tudta elvinni a labdát a spanyol kapus mellett. A fordulás után a másik kapu előtt is helyzet alakult ki, a beívelést követően viszont nem érkezett játékos a második ütemben.

Az első játékrész utolsó perceiben ismét a hazaiak veszélyeztettek, nem sok eredménnyel, így 0-0-s döntetlennel vonulhattak el pihenni a játékosok.

A második 45 perc is taktikai csatával és veszélytelen helyzetféleségekkel folytatódott. A holland közönség azonban élénkebb volt mint a két csapat együttvéve, folyamatosan buzdította a vörös mezben játszó Twentét.

A 60. percben Eboué szerzett labdát a hazaiak térfelén, azonban miután beért vele a tizenhatosra a holland védők könnyedén elvették tőle a játékszert.

A 63. percben a semmiből szerezte meg a vezetést az Arsenal, Van Persie jobb oldalról elvégzett szabadrúgásból csavart a kapu elé, ahol érkezett a csapatkapitány Gallas és besodorta a labdát a kapuba. Ezzel megszületett a lélektani szempontból fontos idegenben szerzett gól.

Úgy tűnik a gól önbizalmat adott az Ágyúsoknak, folytatták a támadásokat, azonban kevesebb sikerrel. Sőt, inkább a küzdelem vette át a főszerepet, a következő percekben rengeteg ütközés és lerántás tarkította a meccset.

Arnautovics továbbra is a legveszélyesebb játékosa volt a Twentének, egy kiugratás utáni spiccel meglőtt labdája alig kerülte el a vendégek kapuját.

A 81. percben tovább növelte előnyét az Arsenal, egy előreívelést követően Theo Walcott gurított középre, amit a hazai védők csak messziről követtek, majd Adebayor beugrított a labdát a hálóba. Ezzel 2-0 Arsene Wenger együttesének, amivel tulajdonképpen el is dőlt a továbbjutást kérdése.