A Portót leckéztették Husztiék a BL-ben!

Szerző: shLétrehozva: 2011. szeptember 28. 19:56
VIDEÓK! Simán elbánt az El-győztes Porto csapatával a Zenit a Bajnokok Ligája szerdai csoportmeccsén, Szentpétervárott: Sirokov duplájával hátrányból fordított az orosz bajnok, Danny gólja után minden eldőlt a hajrára. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy Fucile buta, szünet előtti kiállítása megkönnyítette a Spalletti-csapat helyzetét. Huszti Szabolcs nyolc percet játszott, csapata ezzel valamelyest feledtette az APOEL elleni sokkoló vereséget.

LABDARÚGÓ BAJNOKOK LIGÁJA, G-CSOPORT, 2. FORDULÓ
ZENIT-PORTO 3-1 (1-1)
Szentpétervár, Petrovszkij Stadion, vezette: Howard Webb (angol).

ZENIT: Malafejev - Anyjukov, Hubocan, Lombaerts, Criscito - Sirokov, Gyenyiszov, Zirjanov (Huszti, 85.), Danny - Fajzulin, Kerzsakov (Buharov, 90.). Vezetőedző: Luciano Spalletti.
Cserepad: Zsevnov, Lukovics, Rosina, Huszti, Jonov, Lazovics, Buharov.

PORTO: Hélton - Fucile, Rolando, Otamendi, Álvaro Pereira - Fernando, Belluschi, Moutinho - James Rodríguez (Souza, 46.), Kléber (Varela, 32.), Hulk. Vezetőedző: Vítor Pereira.
Cserepad: Rafael Bracali, Maicon, Souza, Defour, C. Rodríguez, Varela, Djalma Santos.
Gólszerző: Sirokov (20., 63.), Danny (72.), ill. James Rodríguez (10.)
Sárga lap: Fucile (25.), Rolando (61.), Otamendi (62.), Hulk (69.)
94.: Vége a mérkőzésnek! ZENIT-PORTO 3-1
93.: Huszti szabálytalansága után "időntúli" szabadrúgás 20 méterről. Hulk tűzte rá, Malafejev üggyel-bajjal hárított.
90.: Három perc.
90.: Csere: Kerzsakov helyett Buharov.
85.: Csere: Zirjanov helyett HUSZTI.
85.: Kerzsakov már a hatodik gólját szerzhetette volna.
77.: Fajzulin szlalomozott be középen (a Porto-védelme romokban), aztán kitette Dannynaik aki inkább ésszel, mint erővel lőtt a bal felsőre, nem talált célt.
76.: Moutinho átlövését fogta Malafajev.
75.: Most a bal szélről repült Hélton légterébe a labda, Sirokov belefejelt a kapusba, a kipattanót pedig estében fölédurrantotta. Egy hajszálon múlt a mesterhármas!
72.: GÓÓÓÓÓÓL!!!!! DANNY!!!!!! Az örökmozgó Kerzsakov ment el a jobb szélen, középre kanyarintott, Souzán megpattant, így lett tökéletes a kapu torkában Dannynak, a többi már gyerekjáték volt. 3-1

70.: Kerzsakov továbbra is gólszagot érez a Porto kapuja előtt.
69.: Hulk kapott sárga lapot egy veszélyes becsúszásért.
65.: Hulk 35 méteres, kegyetlen bombája szabadúgásból, majdnem befért a kapu jobb oldalába!
63.: GÓÓÓÓÓL!!!!!!! SIROKOV!!!!! Egy szabadrúgást szelidített meg, egy pattanás után a léc alá bombázta! Gyönyörű! 2-1

62.: Mindkét középső védő besárgult egy perc alatt, Otamendit is utolérte a végzet.
61.: Rolando kapott sárga lapot.
60.: Sirokov cikázott el a jobb oldalon, megtalálta a hosszún Kerzsakovot, aki nem kegyelmezett, csakhogy les - legalábbis a bíró szerint.
59.: Danny indított rohamot, de belevitte a védőbe, így odalett a helyzet.
57.: Kerzsakov lépett be a portói falba, nagy gólt akart lőni, ez bizony alaposan lecsúszott. Egy percre rá hasonló pozícióból méterekkel melléperdített.
52.: Héltont viselte meg az ütközés, másfél percig állt a játék.
50.: Megint Kerzsakov, Zirjanovtól kapta a passzt, lelopta a lábáról a labdát Hélton.
48.: Kerzsakov léphetett ki a leshatárról, nagy helyzetben durrantott rá 13 méterről, szinte hihetetlen, de a bal kapufa belső éléről vágódott oldalra a labda!
46.: Folytatáááás!!!!!! Taktikai csere: James Rodríguez helyett Souza.
45+2.: Vége a félidőnek! Valamivel jobb benyomást tett ránk a Zenit, amely Fucile kiállítása miatt ráadásul emberelőnyben kezdheti a második félidőt. Összeszorított fogakkal kell kezdeniük Hulkéknak.
45+2.: Piros lap Fucilének! Egy buta kezezés miatt kapta meg a második sárga lapot.
45+1.: A meccs talán eddigi legjobbja, Danny kísérletezett egy 16 méteres lövéssel takarásból, ez simán beeakadhatott volna a jobb alsóba Héltontól.
45.: Kettő perc.
41.: Hulk találta magát lövőhelyzetben egy jobb oldali szöglet után, elcsavart a kapu mellett.
37.: Kerzsakov lógott meg, de a partjelző kiszúrta, hogy félméteres lesről indult. Már harmadszor állították meg lesen.
32.: Csere: Kléber helyett Varela.
27.: Kléber sérült meg, körbevették a csapat orvosai a pálya szélén.
25.: Fucile-sárga.
24.: Moutinho és Álvaro Pereira remek kombinációja után utóbbi nézte ki magának a jobb felsőt, Malafejev csodát tett, a lécre tolta a lövést.
22.: Kerzsakov volt önző, aztán fölébombázott 17-ről.
20.: GÓÓÓÓÓL!!!!! SIROKOV!!!!! Fajzulin jobboldali beadását Hélton bokszolta a lehető legrosszabb helyre, középre, Sirokov rászúrta, Fuciléről a hálóba pörgött a labda. 1-1

17.: Sirokov próbálkozott fejessel 14 méterről, bár ne tette volna.
10.: GÓÓÓÓÓÓL!!!! JAMES RODRÍGUEZ!!!! Hulk ugrott ki jobbkötőben, kivárt, majd megcsinálta a cselt, és gólt lövetett a hosszú oldalon érkező kolumbiaival. 0-1

6.: Hulk tekert kapura egy 25 méteres, jobb oldali szabadrúgást, elkerülte a bal alsót.
3.: Danny tört be, az utolsó pillantban blokkolta Otamendi a Kerzsakovnak szánt passzát.
1.: Fajzulin beadását kellett kivágni a kapu előteréből.
1.: A PORTO KEZDTE.
17:30. ELŐZETES: A két csapat most találkozik először egymással, a Portónak annyi előnye van, hogy minden eddigi oroszországi meccsét megnyerte. A portugálok a CSZKA Moszkvát 1-0-ra, a Szpartakot 5-2-re verték meg mielőtt megnyerték legutóbb az Európa-ligát. A Zenitnek két portugálja van Bruno Alves és Danny személyében, ám közülük csak utóbbi játszhat, lévén a belső védőt eltiltották.
A szentpéterváriak a 2005-2006-os UEFA-kupa-szezonban otthon a Guimaraest 2-1-re verték, a 2009-2010-es Európa-liga-idényben, a playoffban, a Nacionallal szemben maradtak alul 5-4-es összesítéssel.
Érdekes, mind a Porto, mind a Zenit vezeti hazája bajnokságát. A portói Hulk 20. BL-meccsén léphet pályára, Huszti Szabolcs bizonyára megint csak a kispadon kezd a hazaiaknál.