A Debrecen Magyarország bajnoka!

Szerző: shLétrehozva: 2009. május 22. 20:55
A Debrecen története negyedik bajnoki címét szerezte meg, miután 3-2-re legyőzte idegenben a Diósgyőrt a labdarúgó NB I 29. fordulójában. Az eseménytelen első félidő után a Loki megrázta magát, és bár a lefújásig izgulnia kellett, hogy megtartsa soványka előnyét, a hármas sípszó pillanatában kezdetét vehette a féktelen debreceni örömünnep.

LABDARÚGÓ NB I, 29. FORDULÓ:
DIÓSGYŐR - DEBRECEN 2-3 (0-0)
Diósgyőr, 6000 néző, vezeti: Solymosi (Lémon O., Takács G.).
DIÓSGYŐR: Vojinovics - Lakatos, Bogunovics, Viskovics, Gohér - Ahodikpe (Lipusz, 46.), Takács (Balajti, 76.), Kamber, Lippai - Tóth M. (Szabó V., 87.), Homma. Vezetőedző: Gálhidi György.
DEBRECEN: Polekszics - Bernáth, Mészáros, Komlósi, Leandro - Czvitkovics, Varga J., (Katona A., 85.) Kiss Z., Szakály P. (Dombi, 46.) - Rudolf, Vinicius (Fodor M., 73.). Klubmenedzser: Herczeg András.
Gólszerző: Homma (62.), Balajti (80.), ill. Czvitkovics (48., 52.), Dombi (70.)
Sárga lap: Viskovics (19.), Ahodikpe (39.), Bogunovics (58.), ill. Vinicius (58.)

ÉRTÉKELÉS:
A Debrecen kényelmes helyzetben, már-már páholyból várhatta a Diósgyőr elleni találkozót. A dolga csupán annyi volt, hogy begyűjtse a három pontot, és bár az első negyvenöt percben úgy tűnt, a bajnokavatásra még várni kell, a második félidő meghozta a várt fordulatot.

Az eseménytelen első felvonást követően rögvest fordulás után felkavarta az állóvizet Czvitkovics Péter, sunyi, lapos távol lövése éppen befért a jobb sarokba.

Alig négy perc telt bele, amikor minden eldőlni látszott, köszönhetően ismételten Czvitkovicsnak. A középpályás Vinicius passzából volt eredményes, az első helyre akkor még esélyes Újpest helyzete mind kilátástalanabbá vált.

Igen ám, de jött Homma Kazuo, és gyönyörű kapásgólja következtében ismét nyílt lett az összecsapás. A Diósgyőr új erőre kapott, és noha Dombi Tibor találatára Balajti Ádám még válaszolt, a debreceni örömünnepet az ifjú debütáns sem tudta megakadályozni.

A Loki öt év leforgása alatt (és története során) negyedik alkalommal utasította maga mögé a teljes NB I-es mezőnyt, igaz, ebben elévülhetetlen érdemei vannak a döntő pillanatokban botló Újpestnek is. De, mint tudjuk, a (végső) győzelmet nem kell megmagyarázni!

ONLINE KÖZVETÍTÉS:
90+2.: SOLYMOSI PÉTER LEFÚJTA A MÉRKŐZÉST, BAJNOK A DEBRECEN!!!!!
90.: Két perc a ráadás.

87.: Tóth Mihály helyett Szabó Viktor a pályán.

85.: Katona Attila érkezik Varga József helyére.

83.: Leandro szabadrúgása szállt a bal sarok mellé.

80.: A DEBÜTÁLÓ BALAJTI GÓLJÁVAL 2-3!!! A diósgyőriek ifjonca öt méterről lőtt a jobb sarokba, újra egy gól a különbség.

76.: Cserél a Diósgyőr: Takács le, az NB I-ben debütáló Balajti be.

73.: Vinicius hagyja el a pályát, Fodor Marcell kap játéklehetőséget.

70.: DOMBI GÓLJÁVAL ISMÉT KÉTGÓLOS A KÜLÖNBSÉG!!! 1-3 A középpályás elfektette őrzőjét, majd hét méterről, precízen kilőtte a hosszú alsó sarkot.

67.: A DVTK jelzi, nem mondott még le a pontszerzésről, "ha már Újpesten sikerült, most miért ne jönne össze" felkiáltással megy előre.

62.: HOMMA GÓLJÁVAL SZÉPÍTETT A DIÓSGYŐR!!! 1-2 Homma teketóriázás nélkül vágta az elé kerülő labdát a jobb felső sarokba. Nagyszerű megoldás, ismét nyílt a meccs.

60.: Czvitkovics szabadrúgása pattant le a sorfalról, könnyű zsákmány Vojinovicsnak.

58.: Bogunovics és Vinicius kakaskodott, mindketten sárga lapos figyelmeztetésben részesültek.

52.: CZVITKOVICS MÁSODIK GÓLJÁVAL EGYRE KÖZELEBB A LOKI A BAJNOKI CÍMHEZ!!! 0-2 Vinicius kaparta ki a gesztenyét a jobb oldalon, középre adott, a hosszú oldalon érkező Czvitkovics pedig három méterről a kapuba helyezte a labdát. A Loki már csak elveszteni tudja a bajnoki címet.

51.: A DVTK könnyűszerrel egyenlíthett volna, ám Tóth Mihály a visszagurított labdát hét méterről a kapu mellé tessékelte.

48.: CZVITKOVICS GÓLJÁVAL VEZET A DEBRECEN!!! 0-1 Czvitkovics szánta el magát lövésre mintegy 27 méterről, lapos lövése pedig utat talált a kapu jobb sarkába. A léc is a vendégeket segítette, Vojinovics későn vetődött.

46.: Elkezdődött a második játékrész. Mindkét vezetőedző cserélt: a Diósgyőrben Lipusz váltotta Ahodikpét, míg a másik oldalon Dombi folytatja Szakály helyett.

45+1.: Vége a rendkívül alacsony színvonalú első félidőnek. A Debrecen bajnokaspiránshoz méltatlan teljesítményt nyújtott az első negyvenöt percben, de nem kizárt, hogy ez is elég lesz a végén az ünnepléshez.

45.: Egy perc a hosszabbítás.

43.: Vinicius kevergetett a jobb oldalon, az alapvonalról középre adott volna, de Vojinovics szögletre hárított.

40.: Homma középre, a léc alá tartó labdáját ütötte ki Polekszics. Ha sarokra megy, minden bizonnyal nehezebb dolga lett volna a hálóőrnek.

39.: Ahodikpe tartott rá Leandro lábára, nem maradt el a sárga lap.

38.: Kamber bombáját ütötte szögletre Polekszics.

37.: Ahodikpe rúgta fel Leandrót, de a játékvezető nem torolta meg lappal az esetet.

35.: Leandro bal oldali beadása sikerült mélyre, a Diósgyőr jöhet kirúgással.

32.: Rudolf bal oldali beadása után Viskovics mentett Czvitkovics elől.

31.: A színvonalon bőven lenne mit javítani, rengeteg a kisebb-nagyobb hiba.

26.: Eseménytelenül peregnek a percek, a kapuk előtt csak elvétve adódik helyzet.

23.: Rudolf vette át a labdát hosszan, így a kivetődő Vojinovics meg tudta kaparintani a játékszert.

19.: Viskovicsé a találkozó első sárga lapja.

16.: Egy kósza diósgyőri próbálkozás, de a távoli lövés semmi veszélyt nem jelentett Polekszics kapujára.

12.: Két megfontolt csapat birkózik a pályán, kevés kockázatot vállalnak.

7.: Rudolf passza után Szakály vállalkozott lövésre, ám eltörte a labdát.

4.: Takács lövése kerülte el Polekszics kapuját.

1.: A Diósgyőr kezdte a mérkőzést.

A mérkőzés egyperces gyászszünettel kezdődött.