Visszavágott a Miami, kipukkadt a Bulls

Szerző: shLétrehozva: 2011. május 19. 09:14
Először nyert a Miami Heat a Chicago Bulls ellen a szezonban, idegenben egyenlített a Keleti-főcsoport döntőjének második mérkőzésén. Mintha kicserélték volna a két csapatot, ezúttal LeBron James és Dwyane Wade tűnt ellenállhatatlannak, a Bikák pontatlanok voltak, és a hajrára kipukkadtak.

Ahogy az első meccsen, itt is hihetetlenül kiélezett volt az első félidő, aztán a harmadik negyedben 11 ponttal elhúzott a Heat, de innen még volt visszaút, 73-73-is állt az eredményjelzőn.

Csakhogy nagyon nehezen találta a gyűrűt a Chicago ezen a meccsen, 34 százalékos mezőnymutatója mellett beszédes, hogy nagyjából minden hetedik triplája ért csak célba.

Az utolsó bő hét percben Gibson két pontján túl semmit produkáltak a Michigan-partiak, ki is kaptak tízzel.

LeBron James 29 pontot, 5 asszisztot és 10 lepattanót szerzett, Wade-del együtt 53-at gereblyéztek össze.

NBA, KELETI-FŐCSOPORT, DÖNTŐ
CHICAGO BULLS-MIAMI HEAT 75-85 (26-19, 20-29, 19-23, 10-14)
CHICAGO: Rose 21, Deng 13, Noah 9. Lepattanók: Noah és Boozer 8-8. Assziszt: Rose 8.
MIAMI: James 29, Wade 24, Haslem 13, Bosh 10. Lepattanók: James 10. Assziszt: James 5.
A párharc állása: 1-1, folytatás Miamiban.