Tovább remekel a Pécs és az Albacomp

Szerző: shLétrehozva: 2009. február 12. 19:55
Két, a 14. fordulójából elmaradt mérkőzést rendeztek csütörtök este a férfi kosárlabda NB I-ben. A PVSK fordulatos mérkőzésen nyert Sopronban a sÖrdögök ellen, és folytatta remek szereplését. Az Albacomp bravúros hajrával fordított a Kaposvár otthonában, ezzel továbbra is vezeti a bajnokságot.

KOSÁRLABDA FÉRFI NB I, 14. FORDULÓBÓL ELMARADT MÉRKŐZÉS:
SOPRONI SÖRDÖGÖK - PÉCSI VSK PANNONPOWER 64-73 (17-20, 23-11, 6-22, 18-20)
Sopron, 1100 néző. Vezette: Földházi, Hegedűs, Tóth K.
SOPRON: Cruz 11/3, BROOKS 24/12, Couisnard 7/3, Körtélyesi 5/3, Dies 6. Cs: Csorvási 2, VESZTERGOM 7, Boldizsár 2. Edző: Meszlényi Róbert.
PÉCS: Wittmann 9, KELLEY 18/6, Dénes 5/3, Tóth N., Czigler 2. Cs: Bencze 5, ALEKSZICS 19/15, Grebenár 4, KAPOV 11/9. Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics.
Az eredmény alakulása: 4. p.: 3-3, 7. p: 11-7, 13. p.: 21-21, 16. p.: 31-24, 24. p.: 42-40, 28. p.: 44-50, 33. p.: 49-60, 35. 53-60, 38. p.: 56-69.

A pécsiek hatmérkőzéses nyerő sorozattal a hátuk mögött érkeztek Sopronba. Ők ezt szerették volna folytatni, az amúgy szintén jó passzban lévő sÖrdögök viszont szerette volna megszakítani Sztojan Ivkovics csapatának szériáját.

Utóbbi szakember az első negyed hajrájára négy cseréjét is pályára küldte, míg Meszlényi a 9. percben cserélt először. A szakasz végén három akciót is triplával fejeztek be a pécsi cserék, Alekszics kétszer, Kapov pedig egyszer talált be távolról, így a vendégek kerültek előnybe a játékrész végén.

A folytatásban továbbra is hatalmas volt a harc, a küzdelem. Mindkét oldalon keményen, szigorúan védekeztek a felek, s ez a két város női élcsapatának csatáira emlékeztetett. A szakasz közepén egymás hibáiból éltek a csapatok, sok volt a rossz dobás, az eladott labda mind a két oldalon.

A második félidő elején Dies kiosztotta harmadik bődületes blokkját, de a pécsiek is kiválóan védekeztek, és az első félidőben észrevétlen Kelley vezérletével megkezdték a felzárkózást, támadásban teljesen tanácstalanná vált a Sopron, a negyed első felében mindössze két pontra volt képes.

A hazaiak távolról erőlködtek, eredménytelenül. A pécsiek is triplákkal operáltak, de ők kialakították a tiszta dobóhelyzeteket. A sÖrdögök hosszú kosárcsendjét Vesztergom törte meg, majd Brooks távoli duplája után felcsillant az esély a felzárkózásra, de Kelley is azonnal dobott egy hármast, így a Pécs jelentős előnnyel várhatta a záró szakaszt.

A befejező negyed úgy indult, hogy Brooks triplájára Alekszics felelt egy hármassal, majd a vezéregyéniséggé előlépő Kelly révén tíz pont fölé nőtt a pécsi előny. Brooks és Dies révén még 7 pontra feljött a Sopron, de amikor esetleg még közelebb kerülhetett volna, jött egy-egy eladott labda hazai részről.

A Pécs volt annyira jó csapat, hogy a hibákat könyörtelenül kihasználja. A végén a pécsiek már az idővel is játszottak, s az ellentétes félidők mérkőzésén szünet után Kelly és Alekszics remeklése révén megérdemelten nyertek.

A lefújás után a hazai szurkolók tüntettek az öltözőjükbe vonuló játékvezetők ellen, a biztonsgi emberek azonban megakadályozták a nagyobb rendbontást.

Meszlényi Róbert: - Az első félidőben tudtuk tartani a ritmust. Szünet utána szabályok nélküli játék nem ízlett a fiúknak, kiestek a ritmusból. A Pécs erősebb csapat, mint mi vagyunk.
Sztojan Ivkovics: - Az első félidőben sok labdát eladtunk, de szünet után fegyelmezettebben,szervezettebben játszottunk, így sikerült fordítani. Ha nem is a legjobb kosárlabdázókkal, de a legjobb emberekkel dolgozhatok.

A másik elmaradt mérkőzésen óriási hajrában nyert az éllovas Albacomp a Kaposvár otthonában. A hazaiak majdnem végig vezettek a fehérváriak ellen, ám a végén két triplának köszönhetően fordított, majd nyert Peresztegi-Nagy Ákos együttese.

Az első negyed kiegyenlített játéka után a somogyiak néhány pontos fórt tudtak szerezni, majd tartani egészen a záró rész közepéig. 68-67-nél előbb Rashad Bell, majd Velibor Radovics dobott gyönyörű hármast, és ezzel máris ötpontos előny volt a vendégeknél.

Végül a Kaposvár csak közelebb férkőzni tudott, behozni hátrányát nem, így továbbra is magabiztosan vezeti az NB I-et az Albacomp. A hazaiak legjobbja a rutinos Orosz László és az amerikai Larry Welton volt, előbbi 17, utóbbi 15 ponttal zárt. A székesfehérvári csapatból a szintén bőven harminc felett járó Radovics 24 egységével a mezőny legeredményesebbje lett.

A MÁSIK ELMARADT MÉRKŐZÉSEN:
KAPOSVÁRI KK – ALBACOMP 80-82 (23-23, 20-18, 15-14, 22-27)
Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 800 nézõ. Vezette: Pálla Z. Ádám J. Szabó G.

KAPOSVÁRI KK: Kaposvári KK: Marciulionis 13/3, Vojvoda 9/3, Welton 15/3, Hoffmann, Orosz 17. Csere: Kiss K. 7/3, Dávid 16, Kovács D. 3/3. Vezetõedzõ: Krivacsevics Dragoljub. Edzõ: Fekete Ádám.

ALBACOMP: Simon 15, Doyne 6, Bell 8/3, Morrison 16, Radovics 24/9. Csere: Góbi 4, Hanga 9, Soós. Vezetõedzõ: Peresztegi-Nagy Ákos.

Az eredmény alakulása: 4. p.: 7–16, 7. p.: 17–22, 12. p.: 27–23, 18. p.: 37–34, 23. p.: 47–43, 29. p.: 56–47, 32. p.: 60–61, 38. p.: 72–77.
Kipontozódott: Hoffmann (32. p.), Dávid (38. p.), Orosz (39. p).