Szegeden is győzni tudott a MiZo Pécs

Szerző: shLétrehozva: 2008. november 30. 19:53
Egy fordulatokban gazdag találkozón a rutinosabb MiZo Pécs 2010 együttese az utolsó negyedben döntötte el és nyerte meg a Szeviép-Szeged elleni rangadót a női kosárlabda NB I alapszakaszának kilencedik fordulójában.

NŐI KOSÁRLABDA NB I, ALAPSZAKASZ, 9. FORDULÓ:
SZEVIÉP-SZEGED – MIZO PÉCS 2010 74–83 (16-17, 29-20, 13-22, 16-24)
Szeged, Újszegedi Sportcsarnok, 500 néző. Vezette: Cziffra, Győrffy.
SZEGED: Tomova, FÜRÉSZ 16/3, NÉMETH B. 14, Almind 12/6, ZSERZSERUNOVA 21. Csere: Russai 3/3, Laczi 8/3, Vincze, Szakács. Edző: Donkó Orsolya
PÉCS: IVÁNYI 14/3, Somogyi, MAZZANTE 17/15, VAJDA 22, Coelho 3. Csere: Török, Raksányi 14, Queenan 10, Mészáros 3. Edző: Füzy Ákos
Kipontozódott: Zserzserunova (37.) ill. Török (36.)
Az eredmény alakulása: 4.p. 1-5, 6.p. 8-5, 9.p. 12-15, 13.p. 24-23, 18.p. 36-31, 23.p. 45-46, 26.p. 53-46, 32.p. 62-61, 35.P. 68-71.

Az előző bajnokság ezüst- és bronzérmese is pozitív előjelekkel készülhetett a rangadóra, hiszen csütörtökön a Pécs az Euroligában a török Besiktas, a Szeged az Európa-kupában a svéd Solna ellen nyert magabiztosan. A vendégek veretlenül, a hazaiak pedig egy vereséggel álltak a találkozó előtt a bajnoki tabellán, esetleges győzelmével a Szeviép pontszámban behozhatta volna a Pécset.

Óvatosan kezdtek a felek, az első két percben mindössze egy kosár esett, nem feltétlen a rossz támadójáték, inkább a jó védekezés miatt. A Szeviépben Zserzserunova volt aktív, a légiós az első tizenkét hazai pontból kilencet vállalt. Egyedül maradt azonban a pontszerzésben, míg a pécsieknél megoszlottak a találatok, így a negyed 16-17-es vendégvezetéssel zárult.

Nem nagyon ment a játék Iványiéknak, a Szeged pedig Németh Bernadett büntetőivel megszerezte és tartotta is minimális előnyét a második tíz percben. Az amerikai Queenan beállása felpezsdítette a pécsiek játékát, pontjaival a 37. percben visszavették a vezetést (30-31). Nem késett azonban a válasz, két triplával újra Donkó Orsolya csapata érezhette magát nyeregben (36-31), Füzy Ákos időt is kért. Hasznosat azonban nem tudott mondani lányainak, Almind két duplájával először volt tíz a hazai előny, amelyből nyolc maradt a nagyszünetre. Zserzserunova 15, Vajda 14 pontot szerzett az első húsz percben.

A fordulás után a Szeged másfél perc alatt elfecsérelte a magabiztos előnyét, a zsinórban kilenc vendégpont pedig már pécsi vezetést jelentett (45-46). A folytatásban észhez tért a Tisza-parti csapat, és 53-46-nál átmenetileg megint elhúzott. Beindultak a „triplázók”, vendégoldalon Mazzante két, a hazain Russai egy kísérletet értékesített, és máris mindössze egy kosár volt a különbség, amelyet Iványi egyenlített ki (56-56). A válogatott irányító nem érte be ennyivel, Mazzantéról példát véve egy hármast is bevágott, Donkó Orsolya pedig hátrányban időt kért. Zserzserunova újabb duplája után egypontos vendégelőnyt mutatott az eredményjelző az utolsó játékrész előtt.

Rendkívül feszült tíz perc jellemezte a zárónegyedet, egyik edző sem bírta ki ülve az izgalmakat. Kosárra kosár volt a válasz, mindig „lőtávolon” belül maradtak a csapatok, a hárompontos fór már kiemelkedőnek számított – Mazzante újabb triplájával 71-68-nél vezetet ennyivel a Pécs. Zserzserunova kipontozódott, a Pécs légiósa pedig újabb hátmast szórt, így 76-70-as vendégvezetésnél nehéz, a remeklő Mazzante duplája után pedig kilátástalan helyzetbe került a Szeged. Még egy utolsó rohamot azért indítottak Fürészék, de ez már nem vezetett eredményre, így egy nagyszerű mérkőzésen a MiZo Pécs 2010 legyőzte a Szeviép-Szeged együttesét.

EDZŐSZEMMEL:
Donkó Orsolya: - Büszke vagyok a csapatomra, hogy ilyen magas színvonalon tudott 40 percig játszani. Úgy érzem, a mérkőzésen nem voltak meg az egyenlő feltételek.
Fűzy Ákos: - Nagyon fontos találkozón arattunk győzelmet az otthon mindenkire veszélyes Szeged ellen. Büszke vagyok a csapat szívére és a szurkolók hozzáállására. A mérkőzés jó reklám volt a női kosárlabdának.