Kár volt halasztani, sima Sopron-siker

Szerző: shLétrehozva: 2009. január 16. 21:47
Szerdáról elhalasztott mérkőzést pótolt a bajnoki címvédő MKB-Euroleasing Sopron együttese Szekszárdon az Atomerőmű ellen. Ahogy azt várni lehetett, Székely Norbert együttese nagyobb megerőltetés nélkül, 91-65-re győzött idegenben és továbbra is magabiztosan vezeti a tabellát.

Bár sokáig kiegyenlített játékot hozott az első negyed, Kathleen MacLeod vezetésével már ekkor megnyugtató előnyre tett szert a vendéggárda. A második rész már sokkal nyögvenyelősebben ment Honti Katáéknak, akik öt percig pontot se tudtak dobni, ekkor Hadarics Kinga talált be. Végül a félidőre sikerült tizenkilenc pontos, megnyugtató előnnyel elvonulnia a sárga-zöldeknek.

Nem változott már nagyságrendben a játék a második felére sem a mérkőzésnek. A negyedek első részében próbálkozott, hajtott, küzdött Ujhelyi Gábor csapata, ám a végére mindig elfáradtak és a rutinosabb soproniak kihasználták a megingásokat, tartották előnyüket. A vége 91-65-ös, sima vendégsiker, amellyel továbbra is biztosan vezeti a bajnokságot.

NŐI KOSÁRLABDA NB I, ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉS:
ATOMERŐMŰ-KSC SZEKSZÁRD–MKB EUROLEASING SOPRON 65–91 (18–29, 10–18, 19–25, 18–19)
Szekszárd, 400 néző. Vezette: Dr. Páli, Téczely
SZEKSZÁRD: Tamis 3/3, Tamás 4, Bálint 16/3, Wilson 8, Jevtusenko 14/6. Cs: Bozóki 14/6, Hofmann 3/3, Szavercsenko 3, Hajdu. Vezetőedző: Ujhelyi Gábor
SOPRON: Macleod 19/9, Honti 11/3 , Holt 14, Milovanovics 17/3, Horti 4. Cs: Horváth Zsu. 5/3, Eördögh 9/3, Hadarics 2, Horváth L. 8, Ilosfai, Tajkov 2. Vezetőedző: Székely Norbert
Az eredmény alakulása: 5. p.: 10–14, 15. p.: 23–31, 25. p.: 40–55, 35. p.: 56–79
Kipontozódott: Tamis (36. p.)