Füzy Ákossal is tudott nyerni a Pécs

Szerző: shLétrehozva: 2008. október 5. 21:20
Szinte egy pillanatig sem volt szoros a pécsi nyitómeccs a kosárlabda női NB I-ben. A hazaiak végig fölényben játszottak, előnyük behozhatatlan volt már szünetben is. Végül a MiZo Pécs 2010 83-62-re legyőzte a SEAT Foton Győrt, ezzel nyitva meg a Rátgéber-éra utáni sporttörténelmi korszakot.

KOSÁRLABDA NŐI NB I, 1. FORDULÓ
MIZO PÉCS 2010 – SEAT FOTON GYŐR 83-62 (21-8, 23-16, 14-16, 25-22)
Pécs, 2000 néző, vezette: Mintál Cs., Szabó I.
PÉCS: Iványi 8, Mazzante 2, MÉSZÁROS 7/6, Queenan 4, VAJDA 32/6. Cs.: GRAZIANE 9, RAKSÁNYI 8/3, Somogyi 6, Ruják 4, Késői 3/3. Edző: Füzy Ákos.
GYŐR: Borovicskova 9/3, Fűrész 8/3, Vida 2, IMBERGEROVA 15/6, Radunovics 10/3. Cs.: Kovács K., KELLER 9, Varga R. 4, Izsák 3, Antolovics 2. Edző: Tapodi Péter.
Az eredmény alakulása. 3. p: 8-0. 6. p.: 10-4. 9. p.: 17-7. 12. p.: 27-12. 16. p.: 31-19. 19. p.: 41-24. 23. p.: 45-30. 28. p.: 56-37. 32. p.: 66-42. 36. p.: 70-55.
Kipontozódott: Radunovics (35.), Vida (36.), Queenan (37.)

Végig pécsi fölény jellemezte az első negyedet, Tapodi Péter edző le is teremtette a kispadon helyet foglaló lecserélt játékosokat.

Az utolsó dupla, a támadóidő lejártának pillanatában Iványi Dalma nevéhez fűződött, utána pillanatokon belül lejárt a 10 perces játékidő is.

A vendégek edzője az első kisszünet után sem lehetett elégedett a látottakkal, hiszen alig két perc elteltével időt kért, hogy elmagyarázza, mit szeretne látni a pályán. Utána jobban eredményesebben is kosárlabdáztak játékosai.

A második játékrészben, a 6. percre a Győr már összeszedte az 5 csapatszemélyit, mindegyik szabálytalanság után büntetőt dobhattak a pécsiek, az első négyet Vajda Anna be is szórta, növelve együttese előnyét.

A 17. percben Iványi Dalma látványosan átdobta a pályát, indítva Vajda Annát, aki nem hibázott, sőt, utána is ugyanő dobott kosarat, ezzel hívva fel magára a figyelmet.

Az utolsó két támadás a pécsieké volt a hajrában, hiszen az utolsó előtti dobás leperdült a gyűrűről, de megszerezték, aztán Vajda Anna egy triplát is bemutatott, jelezve, hogy kiváló formában van.

A nagyszünet után másfél percet kellett várni az első kosarakra, akkor Brooke Queenan hajított be két büntetőt.

Három perc harminc másodperc telet el a játékidőből, amikor Broniszlava Borovicskova triplája a MiZo Pécs 2010 kosarába hullott, reményt keltve a győriekben a felzárkózásra. Ez azonban legfeljebb álom lehetett a számukra, hiszen lassan 20 fölé nőtt a hátrányuk.

A 27. percben Keller Annamária egy látványos csel után dobott duplát, de ezért most nem kapott tapsot, bezzeg, amikor még a másik alakulatot erősítette…

A záró negyed Vajda Anna büntetőjével kezdődött, ezután Kelly Mazzante dobott látványos duplát, mindez befért 60 másodpercbe. A Győr időt is kért tüstént.

Még öt perc volt hátra, amikor Hajdana Radunovics kipontozódott, mert begyűjtötte ötödik személyi hibáját, ezzel okozva még több gondot Tapodi Péter edzőnek. Ezt követően Vida Anna is követte példáját, el kellett hagynia a játékteret. A Pécs végül 21 ponttal nyerte a meccset.

EDZŐSZEMMEL
Füzy Ákos: – Jobban játszottunk, mint a Szekszárd ellen. Különösen az első félidőben mutatott ritmussal voltam elégedett. Miután Iványi kivált, megéreztük a hiányát.
Tapodi Péter: – Ismét köszönetet kell mondanak a két játékvezetőnek. De most már az „igazi” síposok is elgondolkodhatnának azon, hogy a viselkedésük kezd a sport rovására menni, ami számukra is fontos dolog kellene, hogy legyen. A játékról annyit, sok munkánk van még, amit el kell végeznünk, de hiszem, hogy elérjük a célunkat.