Egy győzelem, két vereség az Euroligában

Szerző: shLétrehozva: 2009. november 25. 22:04
Továbbra sem megy a bajnok MKB Euroleasing Sopronnak a női kosárlabda Euroligában, sorozatban harmadszor is vereséget szenvedett, ezúttal az USK Praha vendégeként. A Szeviép-Szeged sem járt jobban, hazai pályán kapott ki a Brnótól, ezzel négy kudarcnál jár, győztes meccs nélkül... Velük ellentétben a MiZo Pécs megszerezte második győzelmét a francia Lille otthonában.

A soproniak két sikerrel kezdték a sorozatot, azóta viszont nagyon nem megy a nemrég szövetségi kapitánynak kinevezett Székely Norbert együttesének. Prágában ugyan egy pontos előnnyel zárta az első negyedet, de utána 16-tal bukta el a másodikat. Ez sok(k) volt, a cseh csapat már nem is adta ki kezéből az előnyt.

A Szeged már az első felvonás után tíz pontos hátránnyal állt, a másodikat ugyan megnyerte egy "egységgel", de a folytatásban is a Brno akarata érvényesült.

A Pécs már az első negyedben megmutatta az oroszlánkörmeit, 20-8-ra ment el a Lille otthonában, majd a folytatásban, de főleg a harmadik részben tovább növelte előnyét. Fűzy Ákos együttese végül 76-57-re nyert idegenben, Vajda Anna 24 pontot szórt.

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA, 5. FORDULÓ:
B CSOPORT: Lille (francia)-MiZo Pécs 2010 57-76 (8-20, 18-15, 15-23, 16-18)
C CSOPORT: USK Praha (cseh)-MKB Euroleasing Sopron 98-75 (21–22, 29–13, 22–18, 26–22)
D CSOPORT: Szeviép-Szeged - Brno (cseh) 54–71 (11–21, 16–15, 13–17, 14–18)