Chicago-Boston rangadó a rájátszásban

Szerző: shLétrehozva: 2009. április 16. 08:18
Tizennégy mérkőzést játszottak az alapszakasz utolsó játéknapján az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokságban (NBA): tíz találkozón a hazai, míg négy összecsapáson a vendég csapatok győztek. A záró kör alapján kialakult a rájátszás nyitó fordulójának párosítása is.

Az utolsó játéknap legizgalmasabb mérkőzésein a San Antonio Spurs és a Philadelphia 76ers is hosszabbítás után múlta felül, jelentősnek mondható különbséggel a New Orleans Hornets, illetve a hazai pályán szereplő Cleveland Cavaliers gárdáját. A Portland TrailBlazersnek nem kellett izgulnia, vendéglátóként ütötte ki 28 pontos különbséggel a Denver Nuggetset. Még ennél is jelentősebb sikert aratott az Oklahoma City Thunder, amely idegenben diadalmaskodott 41 ponttal a Los Angeles Clippers felett.

Az alapszakasz zárása előtt a nagy múltú Chicago Bulls öt mérkőzés óta tartó veretlenségi sorozattal büszkélkedhetett, joggal bízott abban, a Toronto Raptors elleni sikerrel elkerüli a play-offban a címvédő Bostont. A hazai pályán játszó Bikák azonban pocsékul kezdték az összecsapást, gyakorlatilag az első negyedben eljátszották az esélyüket. A remekül védekező és támadó vendégek ugyanis 32-18-ra húztak el.

Sőt, a folytatásban már 20 pontos is volt a különbség (20. perc: 24-44), egyre nyilvánvalóbbank tűnt, szinte csoda kell a vendéglátók fordításához. Ehhez közel is járt a Bulls, a harmadik felvonásban mindössze 3 pontra olvadt a különbség (27. perc: 43-46). A negyed hajrájában azonban ismét a Toronto volt a jobb, így a befejező játékrészben már nem fenyegette veszélyt a vendégek győzelmét.