A rutinos válogatott volt a nyerőember

Szerző: shLétrehozva: 2009. március 14. 20:10
Horváth Zoltán utolsó percben dobott hat pontjának köszönhetően fordított, majd nyert a bajnoki címvédő Falco csapata a férfi kosárbajnokság 20. fordulójában a Marso-Vagép Nyíregyháza ellen. Az Atomerőmű SE sorozatban hatodik sikerét aratta a Sopron ellen, míg a Pécs meglepetésre hazai pályán szenvedett vereséget az Univer ellen. A Dombóvár a Zalaegerszeg ellen hosszabbításra kényszerült és nem is jött ki belőle jól. Bár végig vezettek a hazaiak, végül Trepák Zoltánék kerültek ki jobban a meccsből.

Élesedik a küzdelem a férfi kosárbajnokságban is. Nő a tét és egyre többen nyújtják be igényüket az első nyolcba kerülésre. Ennek megfelelően az élcsapatok is veszélyben vannak – ha egyáltalán lehet élcsapatokról beszélni a kiegyenlített mezőnyben.

A forduló talán legizgalmasabb mérkőzése a Nyíregyháza és a címvédő Falco csatája volt. Sokáig úgy tűnt ugyanis, hogy a legutóbb a kelet-magyarországi rangadót megnyerő Marso ezúttal is győzedelmeskedni fog, ám a szombathelyiek nem hagyták magukat és az utolsó percben megfordították az állást.

A hazaiak az első negyedben már 17-9-re is vezettek Roy Booker kosara után. A Kálmán László vezette Falco azonban a második negyed elejére feljött egy pont különbségre (30-29). Olyannyira, hogy a félidőre Denis Vrsaljko pontjaival már 50-49-re a vendégek vezettek. A fordulás után tartotta előnyét a Falco, főként az agilis szerb vezetésével.

A negyedik játékrész elején Sitku Ernő triplájával már ismét a Marso vezetett (72-70). Az ezt követő percek a büntetőkről szóltak. Egyszer az egyik, aztán a másik oldalon dobhattak a játékosok egyeseket – sikerrel. Amikor az utolsó perc elkezdődött még a Nyíregyháza vezetett (87-84). Horváth Zoltán a vendégek rutinos játékosa viszont beindult: előbb zsákolt egyet, majd bedobott négy büntetőt két részletben, és ezzel megnyerte a meccset sajátjainak (87-90).

Az Atomerőmű sorozatban hatodik sikerét aratta a Sopron ellen és ezzel tovább menetel vissza az élbolyba. A Pécs azonban meglepő módon hazai pályán szenvedett ötpontos vereséget az alsóházi Univertől. Thomas Kelley ugyan remekelt (23 pont), de a vendégek így is behúzták a meccset.

A téli szünet előtt még a tabella első helyét is elfoglaló Dombóvár ezúttal a Zalaegerszeget fogadta. Azt a Zalaegerszeget, amelynek létfontosságú volt a győzelem a nyolcba kerülés szempontjából. Nos, a most már csak ötödik Bódi Ferencék végig vezettek a találkozón. A 84-84-es rendes játékidő után viszont a vendégek jobbnak bizonyultak.

A tavalyi ezüstérmes Körmend óriási meglepetésre hazai pályán szenvedett vereséget z utolselőtti Debreceni Egyetem ellen. George Banks hiába dobott 37 pontot, csapata kikapott.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I, 20. FORDULÓ:
MARSO-VAGÉP NYKK – FALCO KC 87-90 (26-23, 23-27, 20-20, 18-20)

ATOMERŐMŰ SE – SOPRONI SÖRDÖGÖK 79-74 (20-20, 20-12, 22-21, 15-21)

PVSK-PANNONPOWER – UNIVER KSE 59-64 (17-8, 12-25, 13-16, 17-15)

PLANET LEASING DOMBÓVÁR – ZALAKERÁMIA ZTE KK 92-101 (22-24, 26-15, 19-17, 17-28, 8-17)
LAMI-VÉD KÖRMEND - DEKE 91-95 (22-26, 18-24, 24-21, 27-24)