A Körmend kiütötte a címvédő Szolnokot

Szerző: shLétrehozva: 2008. május 25. 20:18
A férfi kosárlabda bajnokság elődőntőjének ötödik mérkőzésén a hajrában jobban összpontosító Körmend 66-65-re győzőtt a szolnoki oroszlánbarlangban. Mai sikerével a vendég piros-fekete gárda az egyik fél három győzeleméig tartó párharcát 3-2-re megnyerte, és bejutott a fináléba. Folytatás szerdán Szombathelyen, ahol a döntőben vasi házirangadó lesz, míg a harmadik helyért az Olaj az Albacomppal találkozik.

KOSÁRLABDA, FÉRFI NB I, RÁJÁTSZÁS, ELŐDÖNTŐ:
SZOLNOKI OLAJ KK – POLAROID LAMI-VÉD KÖRMEND 65-66 (18-18, 22-17, 17-22, 8-9)
Szolnok, 3000 néző. V: Hartyányi Zs., Ciffra, Pálla.
SZOLNOK: Kelley 19/9, Cziczás -, Hollins 10/3, Sabaliauskas 3/3, Jurkunas 17/6. Csere: Góbi 7/3, Molnár A. 3, Harazin 6. Edző: Pór Péter.
KÖRMEND: Thomas 13, Ferenc, Henderson 17, Ocitti 10/6, Vavra 6. Csere: Trummer, Fodor M. 11/6, Fodor G. 9/3, Edző: Dragoljub Krivacsevics.
Az eredmény alakulása: 4. p.: 8-2. 8. p.:13-13. 13. p.: 22-25. 17. p.: 25-29. 23. p.: 47-42. 26. p.: 52-50. 33. p.: 58-57. 37. p.: 59-64.
Kipontozódott: Fodor G. (37. p.), Hollins (38. p.)

A mindent eldöntő ötödik meccsre a vendégek már szombaton elindultak, hogy minél pihentebben vethessék magukat a küzdelembe. A mérkőzés tétje nem más volt, mint hogy ki lesz a Falco KC ellenfele a döntőben.

Eddig mindkét csapat óriási csatában hozta a hazai mérkőzéseket. A csarnok kezdés előtt már egy órával zsúfolásig megtelt, több százan kísérték el a vendég körmendieket is.

A mérkőzés elején a hazai gárda Jurkunas kosarainak köszönhetően meglépett, de a szívósan küzdő körmendiek kiegyenlítettek a negyed végére. Minden labdáért valóságos közelharcot vívtak a csapatok, nem ismertek elveszett labdát.

A folytatásban is jobbára a küzdelem dominált, egyik fél sem tudott eltávolodni a másiktól, felváltva vezettek a csapatok. Jurkunas utolsó másodperces triplájával alakult ki a 40-35-ös félidei állás.

A litván óriás ott folytatta, ahol a második negyedben abbahagyta, egy dupla és egy tripla került a neve mellé, amire Fodor Márton válaszolt szintén távolról.

Nyolc pontra távolodott a hazai piros-fekete gárda, de a vendégeknek mindig volt válaszuk. Thomas négy perccel a negyed vége előtt újra kiegyenlített (50-50).

Aztán téves bírói ítéletek hatására forrtak az indulatok, mind a nézőtéren és a pályán. A párharcot eldöntő utolsó negyed előtt 57-57-ről indultak a csapatok.

A záró negyedben csak tüzelt a két csapat, de sehogy se talált. Az ötödik percben esett az első mezőnykosár, amelyet Thomas szerzett. A frissen beállt Harazin faragott csapata hátrányából. A közönségre továbbra sem lehetett panasz.

Az utolsó másodpercekben Jurkunas triplája leperdült a gyűrűről, és ezzel nyert a Körmend. Hihetetlen izgalmak közepette a szerencsésebb együttes győzött, és jutott be a döntőbe, ahol a Falco lesz az ellenfele a Körmendnek.

A vendégszurkolók úgy ünnepelték csapatukat a mérkőzés után, mintha már bajnoki címet szereztek volna. Nem csoda, hiszen az alapszakaszban sokáig az is valószínűtlennek tűnt, hogy a Körmend bejut-e a nyolc közé. És most tessék: döntőt játszhat a vasi gárda.

A két szurkolótábor egymást maximálisan tisztelve, végig sportszerűen biztatta az övéit. Bebizonyították, hogy a nagy tét ellenére így is lehet.

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3-2 a Körmend javára.

EDZŐSZEMMEL
Pór Péter: – Gratulálok a csapatomnak, mert egy gyenge alapszakasz után remekelt a rájátszásban. Nagy fegyvertény, hogy eljutottunk a döntő küszöbéig. Sok sikert kivánok a Körmendnek a fináléban.
Krivacsevics Dragoljub: – Igazi ötödik meccs volt. Jó mérkőzés jó birok. megyünk tovább a megkezdett utón, alig várjuk a döntőt.