Jégkorong, ob I, Mol Liga: újabb ferencvárosi vereség, nyert a HC

Szerző: shLétrehozva: 2008. szeptember 14. 21:25
A Ferenvárosi TC jégkorongcsapata Erzsébeten, hazai környezetben háromgólos vereséget szenvedett a HC Csíkszereda együttesétől. A zöld-fehérek a káposztásmegyeri 6-2-es vereség után ismét kikaptak, a HC a miskolci 7-4-es győzelem után egy újabb sikert könyvelhetett el.

A vendéglátó zöld-fehérek kettős emberelőnyt kihasználva szereztek vezetést a tizedik percben, de a második játékrész elején a vendégek 78 másodperc alatt szerzett két akciógóljukkal fordítottak, majd kevéssel később emberhátrányban játszva már kétgólos előnyre tettek szert.

A harmadik felvonás elején a Ferencváros szintén emberhátrányból volt eredményes, de a végére erejükkel elkészülő zöld-fehérek ellen a csíkiak az 53. perc elején visszaállították a kétgólos különbséget, majd a végén bebiztosították sikerüket, a ferencvárosiak akkor már lehívták a kapusukat

MOL LIGA, OB I, ALAPSZAKASZ:
FERENCVÁROS – HC CSÍKSZEREDA 2-5 (1-0, 0-3, 1-2)
Gólszerzők: 09:15 Jánosi (Bontovics, Székely Mádai), 41:57 Szafonov (Kovsov, Kiss Gábor), ill. 21:47 Petres (Foltín Peter), 23:05 Antal (Mihály), 25:39 Suur (Zabludovskyi, Petres), 52:08 Antal (Mihály, Péter), 59:59 Mihály (Antal)
Kiállítások: 16, ill. 22 perc + 10 perces fegyelmi (Suur)