Duplán győzött a HC Csíkszereda

Szerző: shLétrehozva: 2009. február 14. 20:43
A jégkorongozók első ízben kiírt MOL Ligáját a HC Csíkszereda együttese nyerte, miután az egyik fél hármadik győzelméig tartó döntő harmadik mérkőzését is megnyerte a városi rivális SC Csíkszereda ellen.

Az első találkozót 5-2-re, a másodikat 6-3-ra nyerte a HC, az SC-nek nem sok esélye volt arra papíron, hogy megakadályozza riválisa söprését a fináléban.

A harmadik ütközeten emberelőnyös góllal szerzett vezetést a HC az első harmadban, majd előnye tovább nőtt egy emberhátrányos, majd egy emberelőnyös szituációban szerzett két góllal. A 32. percben aztán akcióból is betaláltak, a találkozó 4-0-nál eldőlt.

A HC csapata azonban elbízta magát és az SC nagy rohamokat indítva a 41. percre 4--3-ra felzárkózott, mindhárom találatukat egyenlő létszámnál szerezték.

Mihály Árpád azonban az 50. percben bebiztosította a még időben ébredő HC győzelmét és végső sikerét.

MOL LIGA, DÖNTŐ:
3. MÉRKŐZÉS:
SC Csíkszereda – HC Csíkszereda 3-5 (0-1, 2-3, 1-1)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye 3-0 a HC Csíkszereda javára