Csíki előny a Stars és az Újpest ellen

Szerző: shLétrehozva: 2009. január 24. 22:20
A jégkorongozók MOL Ligájának elődöntőjében a HC Csíkszereda hazai pályán az első mérkőzésen két góllal verte az NZ Stars csapatát és így előnyt szerzett magának a két nyert összecsapásig tartó párviadalban. A másik ágon az SC Csíkszereda az Újpesttel játszik, a második találkozókat vasárnap rendezik, ugyancsak Erdélyben. Amennyiben szükséges, harmadik összecsapásokat is rendeznek, de már Budapesten.

A csíki csapat első perc végén szerzett előnyét a hatodikban megduplázta, de a kilencedik percben Kangyal Balázs emberelőnyben játszva szépített, majd az első felvonás hajrához érve Gröschl Tamás emberhátrányból egyenlített.

A második harmadban ismét vezetéshez jutottak a hazaiak, de a vendégek a záró rész elején újfent egyenlítettek. A hajrában azonban két emberelőnyt is gólra váltottak a csíkiak, így előnnyel várják a folytatást, vasárnap akár ki is harcolhatják a döntőbe jutást.

A mérkőzés legjobbja a két góllal és két gólpasszal záró csíki csatár, Mihály Árpád volt.

A nap második mérkőzésén is csíki siker született, bár az Újpest a Starshoz hasonlóan remekül helytállt, sőt... A lila-fehérek háromszor is vezetést szerezte, de a vendéglátók háromszor is egyenlítettek, majd a 45. percben győztes gólt lőttek. Folytatás vasárnap, kora délután.

MOL LIGA, ELŐDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS:
HC CSÍKSZEREDA – NZ STARS 5-3 (2-2, 1-0, 2-1)
Gólszerzők: 0:54 Mihály Árpád, 5:30 Suur (Mihály Árpád, Saluga Martin), 27:42 Mihály Ede (Harabin, Adorján József), 54:33 Mihály Árpád (Suur, Stefanka), 59:38 Zabludovskyi (Mihály Árpád, Stefanka Miroslav), ill. 8:39 Kangyal Balázs (Gergely Csaba), 17:24 Gröschl Tamás (Gergely Csaba, Szirányi Bence), 46:24 Szappanos Dávid (Gröschl Tamás, Szirányi Bence)
Kiállítások: 16, ill. 24 perc+10 perces fegyelmi (Svasznek, Gröschl)
SC CSÍKSZEREDA – ÚJPESTI TE 4-3 (1-1, 2-2, 1-0)
Gólszerzők: 16:34 Szőcs Szabolcs (Wallenberg, Sprencz István), 26:41 Kósa Endre (Sándor Szilárd), 35:15 Moldován Ervin (Filip), 44:31 Wallenberg (Kósa Endre), ill. 3:41 Rafaj Attila (Zlocha, Rufus), 25:17 Németh Péter (Borbás Gergely, Nyerges Lajos), 27:02 Nyerges Lajos (Németh Péter)
Kiállítások: 12, ill. 12+10 perces fegyelmi (Zlocha)