Liverpooli győzelem a karácsonyfa alá

Szerző: shLétrehozva: 2009. december 26. 20:20
Az első félidő döcögősebb játéka után a Liverpool bedarálta a Wolverhamptont a Premier League 19., karácsonyi fordulójában. Ward jogos, ám annál kacifántosabb kiállítása után Gerrard és Benajun döntötte el a találkozót, a tíz emberrel futballozó Wanderers jóformán át sem lépte a felezővonalat.

PREMIER LEAGUE, 19. FORDULÓ:
A mai eredmények:
Birmingham City-Chelsea 0-0
Fulham-Tottenham 0-0
West Ham United-Portsmouth 2-0 (Diamanti 23. - 11-esből, R. Kovac 89.)
Burnley-Bolton 1-1 (Nugent 56., ill. M. Taylor 29.)
Manchester City-Stoke City 2-0 (M. Petrov 28., Tévez 45.)
Sunderland-Everton 1-1 (D. Bent 17., ill. Fellaini 90.)
Wigan-Blackburn 1-1 (Rodallega 53., ill. McCarthy 30.)
LIVERPOOL-WOLVERHAMPTON 2-0 (0-0)
Liverpool, Anfield, 41 956 néző, vezette: Andre Marriner.
LIVERPOOL: Reina - Johnson, Carragher, Agger, Insúa - Aquilani (Pacheco, 84.), Lucas, Benajun (Spearing, 88.), Gerrard - F. Aurélio (Kuyt, 76.) - F. Torres. Menedzser: Rafael Benítez.
Cserék: Cavalieri - kapus, Kuyt, Ngog, Spearing, Darby, Skrtel, Pacheco.
WOLVERHAMPTON: Hahnemann - Stearman, Craddock, Berra, Ward - Foley, Henry, Milijas (Mancienne, 62.), Jarvis - Ebanks-Blake (Iwelumo, 67.), Doyle (Elokobi, 59.). Menedzser: Mick McCarthy.
Cserék: Hennessey - kapus, Elokobi, Surman, Iwelumo, Mancienne, Maierhofer, Castillo.
Gólszerző: Gerrard (62.), Benajun (70.)
Sárga lap: Ward (48.)
Piros lap: Ward (53.)

Az eredménnyel maximálisan, a játékkal csupán helyenként lehetett elégedett a Liverpool mestere, Rafael Benítez a Wolverhampton ellen, de hogy az utolsó félórában a győzelmet már ne kelljen túlságosan féltenie, arról Stephen Ward gondoskodott.

A Wolves balhátvédje a második játékrész elején öt perc alatt kipontozta magát, igaz, a láthatóan a karácsonyi eszem-iszom hatása alatt álló Marriner kis híján megkegyelmezett neki, először ugyanis nem a szabálytalankodónak, hanem egyik társának mutatta fel a sárga lapot.

A hazai csapat és az asszisztens figyelmeztetésére azonban megmásította a döntését a játékvezető, ezt követően pedig már csak azt lehetett találgatni, hány gólos győzelemmel kíván kellemes ünnepeket szurkolóinak a Liverpool. A helyes válasz: kétgólossal.

A Mersey-partiak győzelmükkel egy helyet előrelépve hetedikek, a Wolves továbbra is csupán két ponttal kerüli el a kiesőzónát.

90.: Négy perc a hosszabbítás.
88.: A második gólt szerző Benajun le, Spearing be.
84.: Aquilanit vastaps kíséri le a pályáról, Pacheco áll be az utolsó néhány percre.
Reuters
Nézőtéri erősítés Beníteznek
80.: Gerrard lövésszerű beadása szállt kapu fölé.
76.: Aurélio meccsének vége, Kuyt kap egy negyedórát.
70.: ELDŐLT, 2-0!!! Egy lövőcsel után Benajun lőtt jobbról, nyolc méterről a hosszú felső sarokba, a labda még Henryn is megpattant.
67.: Utolsó cserelehetőségét is kihasználja a Wolves: Ebanks-Blake le, Iwelumo be.
62.: Milijas ment le a pályáról, Mancienne érkezett.
62.: MEGTÖRT A JÉG, VEZET A LIVERPOOL!!! Insúa mesteri bal oldali beadását Gerrard fejelte a kapu bal oldalába 7 méterről, két védő szorításában. Megérdemelt a hazai vezetés.
61.: Insúa passzát nem tudta átvenni Torres, lélegzetvételnyi időhöz jut a Wolves.
58.: Doyle hagyta el a pályát, Elokobi a friss ember.
Reuters
Insúa (22) és Gerrard szereli közös erővel Stearmant
57.: A Pool megnyomta a második félidő elejét, és most, hogy emberelőnybe került, még rátett egy lapáttal. A Wolves valószínűleg örömmel aláírna a döntetlent.
53.: Megfogyadkozott a Wolves! Ward megkapta második sárga lapját, miután szabálytalankodott Lucasszal szemben, noha először Berrának mutatta fel a sárgát Marriner. Ezért nem fogják megdicsérni a játékvezetőt.
51.: Gerrard vette célba a bal sarkot 19 méterről, Hahnemann nagyszerű vetődéssel hárított.
48.: Ward rántotta le Benajunt, megvan a mérkőzés első sárga lapja.
46.: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK JÁTÉKRÉSZ.
45+2.: VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK. A Liverpool nem játszik látványosan, nem futballozik túlságosan jól, de van még negyvenöt perce, hogy legalább a kötelezőt hozza, és bedarálja a Wolvesot.
45.: Egy perc a hosszabbítás.
45.: Johnson bűnrossz lövésére mozdulnia sem kellett Hahnemann-nak.
39.: Lucas 25 méteres lövése a kapu mögötti szektorban kötött ki.
36.: Aurélio legutóbbi szabadrúgása a rosszabbak közül való: Hahnemann könnyedén lehúzta a labdát.
34.: A lelátón helyet foglaló Pool-szurkolók fogják a fejüket, csapatuk mai teljesítményével sem lehetnek elégedettek.
30.: Torres emelt lesről a kapuba. Szép a mozdulat, de semmi sem ér.
26.: Milijas durrantott 18 méterről a bal sarok mellé. Az első húsz perc liverpooli fölénye után az utóbbi percek a Wolvesról szólnak.
24.: Milijas tűzött kapura egy szabadrúgást a 16-os bal sarkánál, de Reina résen volt, és kiütötte a léc alá tartó labdát.
22.: Ebanks-Blake fordult kapura az ötös bal sarkánál, lövését azonban fogta Reina.
21.: Johnson ejtette ki a labdát a kezéből mókásan bedobáskor, Marriner nem kegyelmezett: a Wolves jöhet.
18.: Milijas 18 méteres lövése után a Kop kaparintotta meg a lasztit.
17.: Aurélio jobb oldali szöglete veszélyesen kanyarodott középre, de mindenki lemaradt róla.
15.: Torrest rúgta fel Berra 18 méterre a Wolves kapujától, de Marriner sípja néma maradt.
12.: Aurélio jobb oldali szabadrúgásába borzasztóan fejelt bele Torres -  a Kölyök közelebb járt a bedobáshoz, mint a gólhoz.
10.: Carragher túlságosan hosszan indította Torrest, ezt nem lehetett elérni.
9.: Gerrard bal oldali beadása mindenki feje fölött átszállt.
7.: Torres lőtt balról, 7 méterről, a léc alá tartó labdát szögletre ütötte Hahnemann.
4.: A Wolves huzamosabb ideig a Pool kapuja előtt tartotta a labdát, helyzetig azonban nem jutott el.
1.: Aurélio 30 méteres, bal sarokra tartó szabadrúgását könnyedén lekapta Reina.
1.: A LIVERPOOL KEZDTE A MÉRKŐZÉST.
18:25. Köszöntjük kedves Olvasóinkat, akiknek ezúton is boldog karácsonyt kívánunk! Rövidesen kezdődik a Liverpool bajnokija a Wolverhampton ellen.

A MÉRKŐZÉS ELŐZMÉNYEI:
Érdemes visszaugranunk egy évet az időben. Tavaly ilyenkor a Liverpool a tabella élén tanyázva 3-0-s győzelemmel ünnepelte a karácsonyt. Elérkeztek 2009 utolsói napjai, és a nyolcadik helyen, az éllovas mögött 14 ponttal várják a Farkasok elleni ünnepi találkozót. A legutóbbi Portsmouth elleni sokadik égés után egy szombati vereséget már biztosan nem viselne el a kispad Rafa Benítez feneke alatt, így a Vörösök nem kis győzelmi kényszerrel lépnek az Anfield gyepére. Első alkalommal kezdhet a PL-ben az eltiltott Javier Mascherano helyén Alberto Aquilani, a BBC értesülései szerint Fernando Torres állandó ágyékgondjai pedig a múlt homályába vésznek.