Gála: utcahosszal őszi első a Vidi

Létrehozva: 2014. december 6. 18:07
A Videoton magabiztosan 4-1-re nyert a Dunaújváros otthonában a labdarúgó NB I 17. fordulójában. A fehérvári együttes ezzel megszakította a fejériek hazai veretlenségét, egyúttal még mindig nem kapott ki idegenben.

A listavezető fehérváriak a góllövőlistán éllovas Nikolics Nemanja találatával már a tizedik percben előnybe kerültek. Ezt követően is Joan Carrillo együttese futballozott fölényben a katasztrofális állapotban lévő gyepszőnyegen, emiatt azonban sokszor "akadozott" a játék. A vendégek a félidő közepén Gyurcsó Ádám góljával - amelyet Nikolics rendkívül önzetlenül készített elő - növelték előnyüket.

Nem sokkal a fordulást követően Arturo Álvarez góljával úgy tűnt, végleg eldőlt a három pont sorsa, azonban a 62. percben Sándor György utolsó emberként szabálytalankodott, amiért a játékvezető kiállította, a büntetőt pedig Böőr Zoltán értékesítette, s ezzel ismét nyílttá tette az összecsapást.

A veterán játékos ezzel elsőként lőtt gólt ebben a szezonban az idegenben pályára lépő Videotonnak. A bekapott góltól kissé megzavarodott a vendégcsapat, de a Dunaújváros nem tudott feljebb zárkózni. A fehérváriak végül rendezték soraikat, Paulo Vinícius révén újabb gólt szereztek és magabiztosan gyűjtötték be a három pontot.

LABDARÚGÓ NB I, 17. FORDULÓ:

DUNAÚJVÁROS-VIDEOTON 1-4 (Böőr 64. - 11-esből, ill. Nikolics 10., Gyurcsó 28., Álvarez 53., Vinícius 86.)