KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "VASAS UNIQUA"
Elhunyt a BEK-győztes magyar kézilabdázó 2009. augusztus 19. 16:55 Ötvenkilenc éves korában elhunyt Vadászné Vanya Mária, a Vasas és a magyar kézilabda-válogatott korábbi klasszisa. Erről a piros-kék klub honlapja számolt be.

Búsuló Fehérép és Vasas a rájátszásban 2009. április 30. 19:57 A női kézilabda NB I rájátszásának 3. fordulójában a Hódmezővásárhely odahaza győzte le a Fehérép-Alcoát az 5-8. helyért zajló mérkőzésen. A 9-12. pozícióért vívott találkozón a Pécs 31–28-ra nyert a Vasas otthonában.

Nagyon megverte a Győr a Vasast 2009. március 11. 20:23 Magabiztosan verte meg a Győr női kézilabdacsapata a Vasast a bajnokság 20. fordulójában.

Könnyed fehérvári győzelem a Fáy utcában 2008. november 12. 18:37 Magabiztosan nyert a vendég Fehérép-Alcoa csapata a női kézilabda-bajnokság 11. fordulójában a Vasas ellen. A fehérváriak az első félidő hajráját leszámítva végig irányították a mérkőzést. A hazaiak a második félidőre elfáradtak és ötlettelen támadásaikat könnyen visszaverték Sótonyi László tanítványai. A vége 24-31-es megérdemelt vendéggyőzelem lett.

Sziporkáztak a győriek a Vasas ellen 2008. október 25. 19:35 Fölényes, 42-20-as győzelmet aratott hazai pályán a Győri AUDI ETO együttese a Vasas ellen a női kézilabda NB I 9. fordulójában. A hazaiak végig vezetve ilyen arányú különbséggel is megérdemelten nyertek a piros-kékek ellen.

Sima vásárhelyi siker Angyalföldön 2008. október 22. 19:18 Az élvonalbeli női kézilabda-bajnokság nyolcadik fordulójában a Hódmezővásárhely tízgólos félidei vezetés után tizenkét góllal, 39-27-re győzött Angyalföldön a házigazda Vasas ellen. A középmezőnyhöz tartozó vásárhelyiek negyedszer nyertek a bajnokságban, de csak másodszor idegenben. A sereghajtó Vasas hetedik vereségét szenvedte el, a harmadikat a Fáy utcában.

Álmos kezdés után biztos FTC-győzelem 2008. október 8. 19:19 A Ferencváros hazai pályán magabiztos, 14 gólos győzelmet aratott a Vasas ellen, az élvonalbeli női kézilabda-bajnokság hetedik fordulójában. A zöld-fehérek két vesztes találkozó után nyertek ismét, így már négy győzelmük van, a Népligetben továbbra is hibátlanok. A Vasas hatodik vereségét könyvelhette el.

A Vác nyerte a pont nélküliek meccsét 2008. szeptember 28. 17:17 Bár az első tíz percben alaposan megijesztették az angyalföldiek a házigazda Vácot, hiszen két, sőt három góllal is elhúztak, utóbbiak rendre egyenlíteni tudtak, sőt a félidő közepétől fokozatosan el is húztak ellenfelüktől. A szünetre hat gólos lett a különbség, amely a második játékrészben sem változott jelentősen. A hazaiak ezzel első győzelmüket ünnepelhették.