KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "OROSZ_NOI_KOSARLABDA_VALOGATOTT"
Eb-döntőben az orosz kosaras lányok 2011. július 1. 21:10 Azok után, hogy kis híján lemaradt a negyeddöntőről, óriási, 32 pontos győzelemmel jutott a fináléba Oroszország a női kosárlabda Európa-bajnokságon Csehország kárára.

Oroszország ismét olimpiai bronzérmes 2008. augusztus 23. 15:13 Esélyeshez méltó játékkal végül magabiztos győzelmet aratott az orosz női kosárlabda-válogatott, miután 94-81-re legyőzte Kínát az olimpiai bronzmérkőzésen. Az oroszok ezzel megismételték a 2004-es athéni ötkarikás játékokon kiharcolt harmadik helyezésüket.

Amerikai-ausztrál finálé női kosárban 2008. augusztus 21. 18:46 Az ausztrál női kosárlabda-válogatott visszavághat az athéni olimpia döntőjében elszenvedett vereségért az amerikai csapatnak, miután mindketten megnyerték elődöntőjüket a pekingi ötkarikás játékokon. Az Egyesült Államok együttese az oroszokat múlta felül 67-52-re, míg az ausztrálok a házigazda kínai csapatot verte simán 90-56-ra. A görög fővárosban, négy éve az amerikaiak kerekedtek felül 74-63-ra.

Peking 2008, női kosárlabda: az amerikaiak az első döntősök 2008. augusztus 21. 16:31 Bejutott a pekingi öktarikás játékok női kosárlabda-tornájának döntőjébe az amerikai válogatott, miután 67-52-re megverték Oroszország legjobbjait. A tengerentúliak legjobb játékosa a 21 pontig jutó Diana Taurasi lett, aki öt triplát is szórt az ellenfél kosarába.

Peking 2008, női kosárlabda: Sztyepanováék az elődöntőben 2008. augusztus 19. 18:00 Előrehozott döntőt láthatnak a kosárlabda szerelmesei a pekingi ötkarikás játékokon a nőknél, miután az orosz válogatott 84-65-re felülmúlta Spanyolországot, és ezzel bejutott a legjobb négy közé, ahol az Egyesült Államok sztárjai várnak Marija Sztyepanováékra.

Peking 2008, női kosárlabda: ausztrál győzelem a rangadón 2008. augusztus 17. 07:29 Ausztrália húsz ponttal nyerte az Oroszország elleni csoportrangadót a pekingi olimpia női kosárlabda tornájának A csoportjában. Az ötödik forduló előtt mindkét csapat négy-négy győzelemmel állt, így eldőlt, hogy az ausztrál gárda veretlenül, csoportelsőként jutott a negyeddöntőbe, míg az oroszok a második helyen végezve folytathatják a nyolc között.

Peking 2008, női kosárlabda: az oroszok negyedszer is győztek 2008. augusztus 15. 10:08 Az orosz női kosárlabda-válogatott negyedik csoportmérkőzését is megnyerte, ezúttal a brazilokat múlták felül tíz ponttal, 74-64-re. Ezzel továbbjutásuk nem is lehet kérdéses.

Peking 2008: izgalmas meccs és orosz győzelem Korea felett 2008. augusztus 11. 10:33 Oroszország fordulatos mérkőzésen győzte le Korea legjobbjait 77-72-re a női kosarasok viadalán Pekingben. Korstinék így második mérkőzésükön a második győzelmüket harcolták ki, így a továbbjutás küszöbén állnak

Izgalmas hajrá orosz győzelemmel 2008. augusztus 9. 18:04 Az orosz és a lett válogatott lejátszotta a női kosárlabdázók szombati versenynapjának zárómérkőzését a pekingi ötkarikás játékokon. Az A csoport küzdelmeiben az athéni olimpián bronzérmet szerző oroszok izgalmas mérkőzésen, 62-57-re verték meg Lettországot, bár a papírforma majdnem felborult…