KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "NEMET_LABDARUGO_VALOGATOTT"
A lengyelek 2-0-ra verték a vb-győztest! 2014. október 11. 23:02 Szlovákia után LENGYELORSZÁG is világbajnokot vert: Szczęsnyék 2-0-ra múlták felül a vb-címvédőt szombat este Eb-selejtezőn, Varsóban, 60 ezer néző előtt. Piszczek és Lewandowski is gólpasszt adott. Ez a lengyel focitörténelem első sikere Németország ellen. Kaput eltaláló lövések: Lengyelország 2, Németország 12.

Di María leléptette a világbajnokot 2014. szeptember 3. 22:45 Ángel Di María vezérletével 4-2-re nyert az argentin labdarúgó-válogatott az idei vb-döntő szerda esti "visszavágóján", Düsseldorfban, felkészülési meccsen. Az MU újdonsült szélsője parádézott, három gólpasszal és egy góllal üzent a Realnak, hogy nem volt jó döntés lemondani róla. Az argentin szurkolók joggal kérdezhetik, mi lett volna, ha Di Maríának nem kellett volna kihagynia sérülés miatt a riói finálét. A németek már csak kozmetikázni tudtak az eredményen Götze és Müller beállása után.

Német aranygeneráció, Eb-cím Budapesten! 2014. július 31. 23:06 Németország nyerte az U19-es Európa-bajnokságot csütörtök este az újpesti Szusza Ferenc Stadionban. A portugálok elleni döntő egyetlen találatát a szélső Hany Mukhtar szerezte az első félidő hajrájában.

Világbajnok koreográfia.Berlinben! 2014. július 15. 18:00 Így érkezett meg a színpadra a vb-serleg Berlinben! A buszparádé után százezrek ünnepelték a német csapatot a Brandenburgi kapunál. Videó!

Németország negyedszer világbajnok! 2014. július 13. 23:37 A halálcsoportból első helyen továbbjutva, a trópusi hőséget is leküzdve, Reus távollétében, a franciákat kiejtve, a brazilokat rommá verve jutott vb-döntőbe a Nationalelf, ahol a csereember Mario Götze pazar hosszabbításbeli találatának köszönhetően felülmúlta Argentínát. Löwé az első európai válogatott, amely el tudta hozni a vb-trófeát Dél-Amerikából a torna 1930 óta íródó történetében.

Brazil futballkatasztrófa, német extázis 2014. július 8. 23:55 GÓLVIDEÓK! Neymar és Thiago Silva távollétében összeomlott a brazil válogatott a németek elleni kedd esti vb-elődöntőben, Belo Horizonte-ban. Korábban csak egy alkalommal kapott ki hat góllal a selecao: 1920-ban, Uruguay ellen. Hétnél többször csak egyszer kapitulált egy meccsen (1934, Jugoszlávia, 4-8). Sok brazil szurkoló már félóra elteltével, 0-5-nél elhagyta a nézőteret. Kroos és a csereként beálló Schürrle duplázott, Klose 16. vb-gólja után egyedüli csúcstartó az örökrangsorban. Müller is, sőt, még Khedira is csengetett. Német-holland vagy német argentin döntőt rendeznek vasárnap este Rióban.

A németek alig bírtak Algériával 2014. július 1. 00:36 Németország még inkább megszenvedett riválisával, mint Franciaország a vb-nyolcaddöntő hétfői játéknapjának korábbi meccsén. Pocsék helyzetkihasználás jellemezte Mülleréket Algéria ellen, Porto Alegrében, csak a hosszabbításban sikerült bedarálniuk a szívós arab alakulatot. Schürrle Müller passzát sarkazta be, Özil kihagyhatatlan helyzetből volt eredményes. Dzsabu a 121. percben szépített. Ez a játék kevés lehet Franciaország ellen, a legjobb nyolc között. Felső ág, negyeddöntők: Brazília-Kolumbia, Franciaország-Németország.

Németek: tovább! Portugálok: viszlát! 2014. június 26. 20:01 VIDEÓK! Egy szoros vereség is elégnek bizonyult az amerikaiaknak a nyolcaddöntőbe jutáshoz a világbajnokságon: a németek az immár 4 gólos Thomas Müller jóvoltából húzták be a meccset Recife-ben, a G-csoport 3. fordulójában. Portugália hiába verte meg Ghánát Cristiano Ronaldo 80. percben szerzett találatával (amelyhez egy kapushiba is kellett), rosszabb gólkülönbségének köszönhetően hoppon maradt. Ghána az utolsó helyen zárt.

Ghána megálljt parancsolt a németeknek 2014. június 21. 22:57 A vb talán legjobb félidejét láthattuk a 0-0-s első játékrész után Fortalezában, ahol nem tudta döntésre vinni a dolgot a német és ghánai válogatott, a vége: 2-2 a G-csoportban. A vehemensebb, lendületesebb afrikiak fordítani tudtak Mario Götze talált gólja után, de aztán jött Miroslav Klose, aki negyedik világbajnokságán volt eredményes, 15. villanásával beérte az élen álló (brazil) Ronaldót a vb-góllövők örökranglistáján. Ha Portugália megverné az Egyesült Államokat, még a németek is bajba kerülhetnének.

Vb: Griezmann és Belgium is készen áll 2014. június 1. 23:31 Megvillant Antoine Griezmann, a francia válogatott új üdvöskéje, akik rendkívül finom megoldásból szerezte első gólját címeres mezben vasárnap este Paraguay ellen, felkészülési találkozón. Egy potyagól miatt döntetlennel fejezték be a meccset a gallok. A belgák egy "laza duplát" hintettek Stockholmban, két Chelsea-sztárnak hála. Zlatan Ibrahimovic a cserepadról követte a fejleményeket. A németek hátrányból fordítottak percek alatt Kamerunnal szemben, Mönchengladbachban, végül meg kellett elégedniük a döntetlennel.