KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "MAGYAR_FERFI_KOSARLABDA_VALOGATOTT"
Eb-sel.: kikaptunk Fehéroroszországtól 2013. augusztus 11. 08:23 A magyar férfi kosárlabda-válogatott kikapott szombaton a fehéroroszoktól Kecskeméten a 2015-ös Európa-bajnokság első selejtezőkörének harmadik mérkőzésén.

Legyőzte Ausztriát a kosárválogatott 2013. július 21. 20:54 Az augusztusi Európa-bajnoki selejtezőre készülő magyar férfi kosárlabda-válogatott húsz ponttal legyőzte a házigazdák együttesét vasárnap az ausztriai Felsőőrben rendezett torna harmadik, utolsó fordulójában.

Tíz év után Pécsett a válogatott 2012. május 27. 17:18 Több mint tíz év után ismét hivatalos mérkőzést játszik Pécsett az augusztusi Európa-bajnoki selejtezősorozatra készülő férfi kosárlabda-válogatott.

Edzőváltás a férfi és női válogatottnál 2011. szeptember 9. 15:41 A női és a férfi kosárlabda-válogatottat irányító mindkét szakember, azaz Székely Norbert és Mészáros Lajos is távozik posztjáról – derült ki a magyar szövetség pénteki elnökségi ülésén.

Vereséggel zártak a férfi kosarasok 2011. augusztus 21. 20:35 A magyar férfi kosárlabda-válogatott Eb-pótselejtezős mérkőzésen fájóan simán, 87-65-re kikapott Finnországban, így győzelem nélkül, négy vereséggel, utolsóként zárt a csoportjában. Az már korábban eldőlt, hogy a magyar csapat nem vehet részt a litvániai kontinenstornán. A mieink 1999-ben szerepeltek utoljára az Eb-n.

Nem érdemeltünk győzelmet, így Eb-t sem 2011. augusztus 19. 17:07 Hiába a bizakodásra okot adót felkészülés, a nagy várakozások, a Portugália elleni csütörtöki sima 66-57-es vereséggel biztossá vált, nem sikerül megismételni az 1999-es bravúrt és kijutni a férfi kosárlabda Európa-bajnokságra. Az okokról Mészáros Lajos szakmai igazgató beszélt.

Magyar lebőgés, nem leszünk ott az Eb-n 2011. augusztus 18. 21:35 A magyar férfi kosárlabda-válogatott bántóan simán, 66-57-re kikapott a portugálok elleni pótselejtezőn Szolnokon, így az utolsó, Finnország elleni mérkőzéstől függetlenül nem jut ki az Európa-bajnokságra.

Tovább nehezedett a magyarok helyzete 2011. augusztus 12. 20:54 Két mérkőzés után is nyeretlen a magyar férfi kosárlabda-válogatott az Európa-bajnokság pótselejtezőjében, miután Szolnokon 75-73-ra kikapott Finnországtól. A helyzet nehéz, de nem reménytelen, hiszen a három együttesből kettő jut tovább.

Vereség a rajton Portugáliában 2011. augusztus 9. 23:45 Öt ponttal, 71-66-ra kikapott a magyar férfi kosárlabda-válogatott első Európa-bajnoki pótselejtezőjén, Portugáliában kedd este. A második negyedben kilenc negyeddel is vezettek mieink, de a naqyszünet után végig a hazaiak diktálták a tempót tripláikkal. Lóránt, Hanga és Trotter is tíz pont fölé jutott. A magyar csapat a következő kilenc napon belül Finnországot és Portugáliát is vendégül látja, majd Helsinkiben zár. Az első két együttes jut ki a kontinenstornára, Litvániába.

Vereséggel főpróbáztak a kosarasok 2011. július 30. 20:37 Az augusztusi Eb-pótselejtezőre készülő magyar férfi kosárlabda-válogatott utolsó tesztmérkőzésén 83-75-re kikapott Körmenden a szerb Universiade-csapattól.