KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "BORUSSIA DORTMUND"
Dortmund: látszik a fény az alagút végén 2015. február 13. 22:44 Először nyert egymás után két bajnokit a Borussia Dortmund szeptember közepe óta, miután 4-2-re elbánt a Mainzzal otthon, a 21. forduló pénteki játéknapján. A kulcsember természetesen Marco Reus volt, remekbe szabott góllal és gólpasszal (Aubameyangnak) is kivette a részét a sikerből. A vendégek több mint egy félidőn át vezettek Soto üres kapura emelős, 1. percben elért találatával. A BVB átmenetileg megelőzte Dárdai Hertháját, de rosszabb gólkülönbsége miatt továbbra is a Mainz mögé szorul a tabella alsóházában.

A Dortmund elhagyta a kiesőzónát 2014. december 5. 22:30 A Dortmund helyzetkihasználási aránya ezúttal is hagyott maga után kívánnivalót, de Ilkay Gündogan korai fejesgólja elégnek bizonyult az idénybeli harmadik hazai győzelemhez a sárga-feketék számára a 14. fordulóban. A BVB ellépett az utolsó helyről, sőt, kitört a kiesőzónából. Szalai Ádám eltiltását töltötte a vendégeknél. Jürgen Klopp: "Megkönnyebbültünk, de vigyázzunk, mostantól nem engedhetünk ki egy pillanatra sem." A Ruhr-vidékiek Berlinbe látogatnak jövő szombaton.

Dortmund: Ennél lejjebb nincs! 2014. december 1. 00:07 Tizenhárom kör alatt nyolcadszor távozott vesztesen a pályáról a 2014-es bajnoki ezüstérmes Dortmund, amely ezúttal Frankfurtban szerepelt le a vasárnapi játéknapon. A BVB-nak most is sikerült elszórakoznia az összes helyzetét, miközben védelme ingatag lábakon áll Hummels és Szokratisz távollétében. Az elején a góllövőlista éllovasa, Alexander Meier váltotta gólra Russ elsőrangú kiugratását, a vége felé Seferovicnak csak az üres kapuba kellett gurítania Ginter hibája után. Jürgen Klopp nem mond le, dacára annak, hogy az utolsó helyre (!) esett vissza csapata a tabellán. "Szó sincs edzőváltásról. Vállalom a felelősséget, de nekünk kell megoldani ezt a helyzetet."

Törést szenvedett a BVB-védő, de... 2014. november 10. 13:27 Két hetet ki kell hagynia Szokratisz Papasztatopulosznak, a Borussia Dortmund görög válogatott futballistájának, mert eltört a szárkapocscsontja a vasárnapi, Borussia Mönchengladbach elleni bajnokin.

Hihetetlen, az év öngólja Dortmundban! 2014. november 9. 18:42 Világbajnok középpályásnak sikerült a félpálya tájáról a saját kapujába emelnie a Dortmund-Mönchengladbach bajnokin vasárnap este. Christoph Kramer hazaadásnak szánta a lövést, de Yann Sommer kapusnak esélye sem volt. Az utóbbi idők egyik leglátványosabb öngólja született meg, ezzel szerzett vezetést a BVB az 58. percben.

Tippcsata: A legrosszabbkor jön a Bayern 2014. október 31. 21:58 A szombati Bayern-Dortmund és a vasárnapi manchesteri derbi mellett számos nyalánkságot tartogat a hétvége a nemzetközi topfoci rajongóinak. A 15. helyen szerénykedő BVB sorozatban négy Bundesliga-zakó után megkapta erre a fordulóra a a Bayernt idegenben. Az orosz bajnokságra is érdemes lesz most figyelni. Az SH fogadási bloggerei ezúttal is a legizgalmasabb párharcok közül válogattak, hogy beszámoljanak várakozásaikról.

Begyújtja a rakétákat a Dortmund? – JJ 2014. október 25. 09:14 Végre összeállni látszik a Dortmund kezdője, Isztambul bevétele (4-0-s győzelem a Galata otthonában) után a Bundesligában is megindulnának felfelé a sárga-feketék.

Ha Reusnak megy, a BVB-nek is megy 2014. augusztus 29. 22:50 Marco Reus vezetésével javított a Dortmund a balul elsült hazai idényrajt (Leverkusen elleni 0-2) után, hiszen 3-2-re nyerni tudott péntek este Augsburgban. A német válogatott szélső kezd formába lendülni több hónapos sérülése után, az első negyedórában okos góllal és egy gólpasszal jelentkezett, s bár a végén feltápászkodott a padlóról a bajor együttes, behúzta a meccset a BVB. A görög Szokratisz Papasztatopulosz fejesből volt eredményes, a kolumbiai Adrián Ramos először villant sárga-fekete mezben a Bundesligában.

Dortmundi show az Allianz Arenában 2014. április 12. 20:28 A Dortmund stílusosan, 3-0-val vágott vissza a Bayern Münchennek az Allianz Arenában a novemberi, szintén háromgólos hazai vereségért szombat este. Agresszívebbek, motiváltabbak voltak a vendégek a presztízsmeccsen, és első igazi helyzetüket ki is használták a 20. percben. A második félidőben Reus is beköszönt gólpassza után, majd Hofmann is bevette a debütáns Raeder kapuját Szokratisz hosszú előreívelését követően (Neuer combja megsérült, a szünetben lecserélték). Az FCB már kozmetikázni sem tudott az eredményen. A felek a májusi kupadöntőben még összefuthatnak.

Berinből igazolt a Dortmund 2014. április 9. 17:12 A Hertha BSC-ből, Adrian Ramosszal pótolja a nyáron a Bayern Münchenhez távozó Robert Lewandowskit a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében búcsúzott Borussia Dortmund, írja az MTI.