Tizenöt éves tini okozta Czink vesztét

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 19. 22:16
Czink Melinda és Arn Gréta is már a selejtezők első körében búcsúzott az idei utolsó Grand Slam tornán, a US Openen, miután meglepetésre mindketten vereséget szenvedtek alacsonyabban rangsorolt ellenfelükkel szemben. Előbbi a mindössze 15 éves, élete első felnőtt mérkőzését játszó Sloane Stephenstől kapott ki egy tükörsima mérkőzésen, míg utóbbi a szintén tinédzser svájci Stefani Vogele ellen maradt alul.

A legfrisebb női világranglistán 110. helyen álló Czink élete eddigi legjobb meccsét ajándékozta a gyerekkorból éppen hogy kilépő Stephensnek, aki így önbizalommal telve indulhat neki felnőtt karrierjének. A hazai pályán játszó ifjonc 6:3, 7:5-re verte honfitársnőnket.

A magyar teniszező tíz kettős hibát is ütött, ami nagyban hozzájárult a vereségéhez, sőt az amerikai lány három ászt is beütött Czinknek, akinek első szervái csak százalékban sikerültek.

Nem is tartott sokáig a parti, Stephens 80 perc alatt elintézte rutinosabb ellenfelét.

Másik a mai napon pályára lépő indulónk, Arn Gréta is betlizett, ő a világranglista 161. helyén álló, mindössze 18 éves svájci Stefani Vogelétől kapott ki 6:2, 6:7 (3-7), 6:1-re.

A második szettben ugyan visszatért a remény a korábban német színekben induló játékosunknak, azonban a harmadik menetben a fiatal ellenfél kiütötte rutinosabb társát.

A két találkozó érdekessége, hogy a győztes játékosok egymás ellen küzdhetnek a selejtező második körében.

Nagy Kyra ellenfele a kvalifikációs szakaszban 16. helyen kiemelt kolumbiai Mariana Duque Marino lesz. Friss hír az is, hogy legnagyobb reménységünket, Szávay Ágnest a 13. helyen rangsorolták a tornán.