Szávay megizzadt, de vette az akadályt

Szerző: shLétrehozva: 2009. május 25. 13:02
A vártnál talán nehezebben, de két küzdelmes szettben legyőzte a selejtezőből érkező ellenfelét Szávay Ágnes a francia nyílt teniszbajnokság (Roland Garros, 16.1 millió dollár) első fordulójában. A 29. kiemelt magyar 6:3, 6:4-re verte az olasz Corinna Dentonit a 14-es pályán. A következő körben az orosz Jelena Vesznyinával kerül szembe a 32 közé jutásért.

A selejtezőből főtáblára jutott, világranglistán 156. olasz Dentoni kísérelte meg próbára tenni Szávay Ágit a női egyes első fordulójában. A 19 éves lánynak ez volt élete első Grand Slam-tornája.

Tekintélyt parancsolóan kezdett a magyar kiválóság, duplabrékkel húzott el 3:0-ra. Ezután kisebb hullámvölgy következett, 4:3-ra feljött a toszkán, és két lehetősége is volt az egyenlítésre fogadóként. Szávay megemberelte magát, és 6:3-mal, 51 perc alatt behúzta a szettet.

A folytatásban mintha lekopírozták volna az előző játszmát, ismét fantasztikusan kezdett a magyar lány, ám Dentoni foggal-körömmel küzdve felkapaszkodott, sőt egyenlíteni is tudott (3:3).

Ekkor azonban ismét rendezte gondolatait a magyar, és valósággal leradírozta riválisát, 5:3-nál a meccsért adogatott. Nem sikerült kiszerválnia (nullára brékelt vissza az olasz), de fogadóként aztán célba ért, kihasználva első meccslabdáját. A második fordulóban az orosz Jelena Vesznyina következik.

AZ ONLINE KÖZVETÍTÉS – SZÁVAY-DENTONI
II. SZETT
6:4. Negyven-mind a tizedik játékban. Meccslabda! MEGVAN!!! Két szettben a második fordulóba jutott Szávay Ágnes.
5:4. Nem tudta kiszerválni a mérkőzést Szávay, nem várt fordulat: nullára brékelt vissza ellenfele. Dentoni így is a meccsben maradásért szervál.
5:3! Pillanatok alatt három bréklabdára kényszerítette ellenfelét a magyar, és a másodiknál nem volt pardon! A meccsért szerválhat.
4:3. Ezúttal biztosan hozta adogatását Szávay.
3:3. Tizenötre hozza adogatását Dentoni.
3:2. Három labdája is volt a 4:1-hez a magyar lánynak, de egyiket sem tudta kihasználni, jött is a büntetés, Dentoni elsőre elvette adogatását. Megint kisebb hullámvölgy a szett közepén?
3:1. Az olasznak minden tudására szüksége volt, hogy hozza a játékot, Szávay több bréklabdát is elszórt.
3:0. Most egy kiélezett játékon vagyunk túl, de negyven-mind után Szávay koncentrált jobban.
2:0. Alaposan bekezdett a magyar lány, lenullázta ellenfelét fogadóként a második játékban.
1:0. Harmincra nyerte szervajátékát Szávay.
I. SZETT
6:3. Kettő szettlabda a 6:3-hoz, másodszorra nem volt apelláta, zsebben a szett Szávaynak.
5:3. Két bréklabdát hárítva megvan a gém. Nagyon közel volt az egyenlítéshez a 19 éves itáliai tehetség.
4:3. Maratoni gém végén öt lehetőségből sem tudta megtörni ellenfele ellenállását a magyar, végül szépített riválisa.
4:2. Két pontra volt a talján az egyenlítéstől, de megemberelte magát Szávay Ági és brékelőnyben várja a folytatást.
3:2. A fellelkesült Dentoni tizenötre hozza adogatását.
3:1. Felállt a padlóról az olasz, két bréklabdát harcolt ki, ahonnan már nem tudott fordítani a magyar, másodszorra beadta a derekát.
3:0. Duplabrék! Nullára vette ellenfele szerváját Szávay.
2:0. Ezúttal is csak két pontra volt jó a toszkán lány, behúzta a játékot a magyar.
1:0. Dentoni kezdett, és máris ott a brék! Rögtön három bréklabdához jutott Szávay, a harmadikat sikerült értékesítenie.
11:15. Az egyetlen pálya, ahol még nem kezdődött el a mérkőzés: a 14-es.
11:00. Már melegít a két játékos, még semmiről nem maradtak le olvasóink. Az időjósok heves esőzeseket várnak Párizsban hétfőre, ennek eddig nyoma sincs. 29 fok, 68 %-os páratartalom, lengedező szél.
ELŐZETES
Az olasz Corinna Dentoni ellen kezd Ági a Roland Garroson. A 19 éves lányról nem lehet sokat tudni. Jelenleg a 156. a világranglistán, de 140.-nél nem jegyezték előrébb.

Először szerepel a francia nyílt teniszbajnokság főtábláján, de más Grand Slamen sem indult még. Az idén ugyan 28 mérkőzéséből 14-et megnyert de többnyire nem a WTA Touron jeleskedett.

A selejtezőben a fehérorosz Pucseket (6:4, 6:4), a kazah Karatancsevát (4:6, 6:3, 6:2) és a francia Fedossovát (6:2, 7:5) győzte le.

Hét évesen kezdett teniszezni és 2006-ban a 13. helyen állt a juniorok világranglistáján.