Sarapova lehet a következő áldozat

Szerző: shLétrehozva: 2011. január 5. 08:50
A nyolcadik kiemelt Sofia Arvidsson (53.) sem tudta megállítani Arn Grétát (88.) Aucklandben. A WTA Tour 2011-es szezonjának első állomásán, a 220000 dolláros Grand Prix második fordulójában a magyar lány 2 óra 32 perces csatában 4:6, 7:5, 7:5-re nyert a svéd ellen. Arn Gréta győzelmével a negyeddöntőbe jutott, ahol a korábbi világelső Marija Sarapovával találkozik. Eddigi eredményeivel már 70 világranglistapontot gyűjtött, amivel pályafutása során először az első nyolcvan közé kerül a ranglistán.

Wickmayer (belga, 2.)–Lisicki (német) 6:2, 3:6, 6:2

A világranglista 88. helyén álló Arn Gréta nagy bravúrt hajtott végre a második körben, hiszen a második szettben szinte kilátástalan helyzetbe került. A 8. helyen kiemelt Arvidsson 6:4, 5:3-ra vezetett, ellenfele adogatása közben öt mérkőzéslabdához jutott. A magyar teniszező azonban valamennyi alkalommal egyenlített, ezzel lélektani előnybe került és fordított.

A folytatás sem volt egyszerű, Arn 2.0-ás előnyét gyorsan ledolgozta a svéd játékos. Ezután 5:5-ig egyikőjük sem került brékelőnybe, ekkor a magyar teniszező hozta saját adogatását, majd a tizenkettedik gémben kihasználta első mérkőzéslabdáját.

Arn Gréta következő ellenfele, a korábbi világelső, jelenleg 18. Marija Sarapova ismét két szettben jutott tovább Aucklandben. Az orosz szépség a nyitó körben 6:2, 6:3-ra nyert az olasz Alberta Brianti ellen, majd a folytatásban 6:3, 7:5-re múlta felül a cseh Renata Voracovát.

Sarapova korábban kétszer találkozott magyar teniszezővel, mindkét alkalommal győzött. A 2003-as tokiói verseny döntőjében 2:6, 6:2, 7:6-ra múlta felül Kapros Anikót, majd egy évvel később Berlinben Mandula Petra 4:5-ös állásnál sérülés miatt feladta a találkozót.