Roddick hazaküldte Federert Miamiból!

Szerző: SHLétrehozva: 2012. március 27. 08:41
Nyolc év óta először rendezik majd meg a nyolcaddöntőket Roger Federer nélkül Miamiban, a rangos, 4,8 millió dollár összdíjazású, kemény pályás Mastersen. A 31. kiemelt, amerikai Andy Roddick három szettben, 7:6 (7-4), 1:6, 6:4-re győzött a svájci favorit ellen két óra alatt. Ha nem is történt szenzáció, a statisztikák és Federer kiváló formája miatt ez felér egy kisebbfajta szenzációval.

Szinte minden Federer sikerét ígérte. Formájáról csak annyit, hogy utóbbi 42 meccséből 40-et nyert a US Open óta, top 20-on kívüli játékostól közel két éve kapott ki utoljára (Halle, Lleyton Hewitt), azóta 77-szer nyert ilyen meccsen. A texasi ellen ráadásul 21-2-es mérleggel rendelkezett a találkozó előtt. A vereség különösen akkor lehet fájdalmas, ha a világelsőség visszaszerzéséről álmodott...

Pedig elkerülhető lett volna, az első szettben két bréklabdát is kihasználatlanul hagyott, s végül szokatlan módon a rövidítésben maradt alul. A folytatásban egymás után hat játékot nyerve hozta a játszmát nagyon simán, és a harmadik felvonásban is volt három labdája a 2:0-hoz. Roddick mindet hárította, majd, mint a mesében, négy fonák nyerővel vette el riválisa adogatását, ami elég volt a végső győzelemhez a döntő pillanatokban feltűnően sokat hibázó Federer ellen.

Érdekes, hogy Roddick két korábbi győzelméből az egyiket szintén Miamiban aratta, 2008-ban, a negyeddöntőben, ahol ugyanígy a második szettet veszítette el. Idén is jobb volt már egyszer a bázelinél - igaz csak bemutató mérkőzésen.