Ana Ivanovics vezet, öt orosz a tízben

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 18. 14:22
Öt orosz nemzetiségű teniszezőt is találunk a legjobb tíz között a WTA legfrissebb világranglistáján. Az ország fölényét mutatja az is, hogy orosz házi döntővel fejeződött be a pekingi olimpia: Jelena Gyementyjeva és Dinara Szafina csatázott egymással, és végül remek csatában előbbi, rutinjának köszönhetően hozta a győzelmet. Egy hetes szünet után ismét a szerb Ana Ivanovics vezeti a rangsort.

Jelena Gyementyjeva az aranyéremnek köszönhetően két helyet előrelépett a ranglistán, immáron az ötödik. Ezzel közelít a negyedik pozíció felé, ami eddigi legmagasabb helyezése volt pályafutása során. Döntőbeli ellenfele, Szafina is javított, már a hatodik.

Bekerült az első tízbe még egy olyan orosz teniszező, aki ott volt Kínában, sőt, remek eredményt ért el, bronzérmes lett. Vera Zvonarjeváról van szó, őt éppen Gyementyjeva győzte le 6:3, 3:6, 6:3-ra a viadal elődöntőjében. A jelenleg kilencedik helyen álló hölgy a harmadik helyért vívott összecsapáson a hazai pályán játszó Na Lít verte meg 6:0, 7:5-re.

A világranglista élén ismét változás történt: mindössze egy hétig vezetett Jelena Jankovics, ugyanis honfitársa, Ana Ivanovics játék nélkül is visszavette a legjobb helyet.

Nagyja Petrova ugyan nem indult Pekingben, mégis javított pozícióján. A Cincinnatiben rendezett, 175 ezer dollár összdíjazású versenyt nyerte meg a 20. helyre kerülő versenyző. Az amerikai torna döntőjében a francia Nathalie Dechyt verte meg simán 6:2, 6:1-re.

A magyar játékosok közül az ötkarikás játékokon már az első körben kieső Szávay Ágnes maradt a 14., míg Czink Melinda versenyzőtársai botlásainak köszönhetően két hellyel előbbre lépve a 110. helyen található. Szávay párospartnere, Arn Gréta négy pozícióval hátrébb lépve 148.