Federeren nem múlik az álomdöntő

Szerző: shLétrehozva: 2011. január 7. 16:15
Idei első tornáján rögtön trófeáért meccselhet Federer, aki meggyőző teljesítménnyel verte a francia Tsongát egy óra huszonegy perc alatt Dohában pénteken. Egyetlen bréklabda elég volt neki a döntőbe jutáshoz, 6:3, 7:6 (7-2)-re diadalmaskodott. Páholyból várhatja, összejön-e az álomdöntő Nadallal, vagy esetleg Davigyenkóval kell összecsapnia.

Ha elbukik, sorozatban harmadszor búcsúzott volna az elődöntőben a svájci szupersztár (2010-ben Davigyenko, 2009-ben Murray ejtette ki), de végig kézben tartotta a meccset, nem volt esélye visszavágnia Tsongának a 2010-es Australian Openen elszenvedett nagyon sima vereségért.

Villámrajtot vett a bázeli, hat perc után már 3:0-ra vezetett, Tsonga ezalatt mindössze két pontot szerzett. Innen már gond nélkül behúzta a szettet a 16-szoros Grand Slam-győztes, aki a második játszma legvégén, amikor kellett, ismét belerősített, és a rövidítésben nem kegyelmezett a világranglistán 13. franciának.

Federer harmadik tornagyőzelmére hajt Dohában, 2005-ben és 2006-ban ért fel a csúcsra a katari viadalon.