Federer a nyitányon is legyőzte Tsongát

Létrehozva: 2011. november 20. 17:02
Párizs után egy hét alatt másodszor győzte le Roger Federer Jo-Wilfried Tsongát, vasárnap a londoni ATP-világbajnokság nyitányán 6:2, 2:6, 6:4-re múlta felül a franciát az B-csoportban.

A 16-szoros Grand Slam-bajnok svájci ott folytatta, ahol múlt hétvégén abbahagyta, mindössze 21 perc alatt szettelőnybe került, ám a Wimbledonban őt kétjátszmás hátrányból búcsúztató riválisa csattanós választ adott.

Alig két pontot bukva saját adogatásánál és mindkét bréklabdáját értékesítve fél óra alatt egyenlített, így a páros idei hetedik találkozója a harmadik felvonásban dőlt el.

Ott sokáig fej-fej mellett haladtak, nagyon szorosabb játék sem volt, ám Federer 5:4-es vezetésénél három bréklabdához jutott, a másodikat pedig értékesítette egy szép fonák nyerővel, így 89 perc alatt pontot tett a mérkőzés végére.

Ez volt a londoni torna ötszörös címvédőjének idei ötödik sikere Tsonga ellen, 60. 2011-es győzelme, egyúttal bázeli és párizsi diadala után sorozatban 13. megnyert találkozója.

Federer kedden Mardy Fish ellen folytatja.