Czink Melinda győzött, jöhet a folytatás

Szerző: shLétrehozva: 2009. január 20. 06:50
Czink Melinda győzelemmel mutatkozott be az Australian Open női egyeseinek főtábláján, az idei évet jó formában kezdő kiválóságunk két sima szettben, 6:2, 6:2-re verte a román Sorana Cirsteát. Czink ellenfele a második fordulóban a 22. helyen kiemelt kínai Csie Cseng lesz, aki bemutatkozásként 6:3, 6:3-ra diadalmaskodott a francia Camille Pin ellen.

KÉPGALÉRIA AZ AUSTRALIAN OPEN MÁSODIK NAPJÁRÓL!

A 18 éves román ezt megelőzően egy alkalommal találkozott Czinkkel, 2007-ben utóbbi Waikolia kemény pályáján 6:3, 2:6, 6:3-ra győzött ellene a nyolcaddöntőben. Papíron adott volt a lehetőség az aktuális világranglistán a 37. helyen álló román hölgynek a visszavágásra, hiszen feljövőben van, de a szezonkezdet rányomta a bélyegét a teljesítményére.

Amíg Cirstea egy mérkőzéssel, pontosabban egy vereséggel a háta mögött vágott neki a 2009-es esztendőnek, addig Czink már letudott tizenegy összecsapást, amelyek közül kilencet megnyert és csak kettőt veszített el. Mindez igen sokat ért számára: hosszú idő után bejött ismét a legjobb száz közé a világranglistán – legutóbb már a 89. helyen jegyezték – és az Australian Open első fordulójában is látszott: játékban van, önbizalmával pedig semmi gond.

A Czink-Cirstea párharc első szettjében a harmadik gémig kellett várni az első brékre, amelyet semmire nyert meg a magyar játékos, majd az ötödikben megismételte ezt a bravúros teljesítményét. Sőt, 5:1 után közel volt az első játszma megnyeréséhez is, hiszen 0:40-nel három brék-, illetve szettlabdához jutott.

A román hölgy azonban nagyot küzdött a második nyert játékáért, meg is lett az eredménye, szépített, de többre aztán már nem telt erejéből. Czink hozta a saját szervajátékát, ötödik szettlabdájából a román ellenfél egy ki nem kényszerített hibát vétett, így az első játszmát különösebb nehézség nélkül húzta be a magyar játékos.

Jöhetett a második szett, amely hasonlóan egyoldalú küzdelmet hozott, mint az első. Czink ismét a harmadik gémben tudott először brékelni, itt azért említsük meg, a szerencse is mellette állt. Volt két olyan pontja, amely a hálóról csorgott le az ellenfél oldalára, míg Cirstea kettős hibája jelentette a játék végét.

Czink talán úgy érezte, ez a meccs már zsebben, hiszen a brék utáni szervajátékában kicsit kihagyott, azt semmire adta oda a román ellenfélnek. Szerencsére gyorsan visszajött a meccsbe és azonnal visszabrékelte riválisát, majd lendületbe jőve 3:2-es vezetése után pedig nem lehetett megállítani. Hozta a saját adogatását, majd elővett még egy bréket, és máris a mérkőzés megnyerésének kapujába érkezett.

Bár elsőre még nem sikerült belépni azon, kettős hibával adott pontot a szezon eleji formát mutató Cirsteának, a másodikat utóbbi hosszúra vágta, így Czink 2004 után ismét bejutott az Australian Open második fordulójába.

A papírforma esélyek a második fordulóban sem Czink mellett szólnak, hiszen Cseng a 24. helyen áll a WTA-világranglistán, az utóbbi években sokkal meghatározóbb szerepet töltött be a női élmezőnyben, mint a most sokadvirágzását átélő magyar. A 26 éves magyar és a 25 éves kínai csatájában azonban mégis találhatunk számunkra két kapaszkodót. Egyrészt a kínai sem igen melegedett még be az idei évbe, most játszotta a harmadik mérkőzését, korábban egyszer nyert, egyszer kikapott. Nem úgy Czink ellen, hiszen a két játékos egymás elleni mérlegét böngészve azt látjuk, hogy a magyar 2-1-re vezet.

Kezdésnek Fountain Hillsben kemény pályán még Cseng volt a jobb (6:1, 3:6, 6:2), utána azonban szettet sem tudott nyerni. Czink 2003-ban Modenában salakon, míg 2006-ban a Pattaya Openen kemény pályán bizonyult jobbnak két-két játszmában. Előbbin 6:1, 6:4-re, utóbbin 6:0, 6:2-re. Ezek mindenképpen önbizalmat kell, hogy adjanak számára a csütörtöki párharc előtt.

Czink ezt megelőzően négy alkalommal volt főtáblás Melbourne-ben, 2003-ban, 2006-ban és 2007-ben rögtön az első fordulóban kiesett, 2004-ben azonban ment egy kört. Utóbbi tornán kezdésnek a venezuelai Maria Vento-Kabchit verte, de a második fordulóban a 11. helyen kiemelt orosz Vera Zvonarjeva megállította őt.

Abban az évben viszont nem egyedüli magyarként vitézkedett a női főtáblán, hiszen Kapros Anikó és Mandula Petra két-két nyert mérkőzés után éppen egymás ellen játszott a harmadik fordulóban, előbbi végül nagy csatában tudott győzni, a döntő szettből 12-10-zel jött ki. A negyedik fordulóban azonban a később elődöntős kolumbiai Fabiana Zuluaga megállította, így Kapros már nem jutott be a legjobb nyolc közé.