Vereséggel mutatkozotak be a kaposváriak

Szerző: shLétrehozva: 2008. október 16. 20:13
Vereséggel mutatkozott be hazai pályán a Kométa Kaposvár férfi röplabdacsapata a Közép-európai Ligában. A somogyiak a küzdelemsorozat negyedik fordulójában a jó erőkből álló osztrák Hypo Tirol Innsbruck gárdáját látták vendégül, és nagy csatában végül 3-1-re kaptak ki.

Férfi röplabda Közép-európai Liga, 4. forduló
Kométa Kaposvár SE – Hypo Tirol Innsbruck 1:3 (-17, -23, 22, -30)
Kaposvár, 300 néző. V.: Bajci, Davicsovics (szlovákok).
KAPOSVÁR: MIKULA 3, KÁNTOR 14, Kovács Z. 9, SCHULCZ 8, FERREIRA 12, Nagy J. 4. Csere: Molnár (libero), Hoboth 3, Csoma 2. Vezetőedző: Zarka Péter.
INNSBRUCK: Carletti 2, Chritiansky 7, Gavan 3, CHOCOLAK 22, MÓZER 10, DUARTE DA SILVA 10. Csere: Laure (libero), Weber, Costa Da Silva 6, Joscak, Leonardo 2. Vezetőedző: Stefan Chritiansky.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 3-3, 4-8, 12-16, 15-24. II. játszma: 7-8, 16-13, 20-16, 23-22. III. játszma: 8-5, 12-12, 16-15, 19-15, 22-21. IV. játszma: 8-5, 16-13, 21-17, 24-22, 28-28, 30-31.

A kaposvári együttes csaknem fél éve játszott utoljára tétmérkőzést hazai környezetben, így a törzsközönség is kíváncsian várta, hogy teljesítenek majd az új fiúk. A szlovák feladó, Martin Mikula, a brazil Christiano Ferreira, valamint a két tehetséges magyar fiatal, Hoboth Ákos és Csoma Krisztián egyaránt szerepet kapott a találkozón.

Az első játszmában végig az osztrákok jártak előrébb a pontgyűjtésben, és magabiztosan győztek 25:17 arányban. A térfélcsere után egyre inkább játékba lendült a házigazda, de még a 20-16-os előny sem volt elég az egyenlítéshez.

A harmadik játékrészben még egy lapáttal rátett a Kométa, és a pályára visszatérő Schulcz István vezérletével szépíteni tudott. A negyedik szett hozta a legnagyobb csatát.

A magyar bajnok jó játékkal egészen a játszmalabdáig menetelt, a háló túloldalán álló nemzetközi sztárcsapat tagjai viszont nem mindennapi küzdelem végén a maguk javára tudták fordítani az eredményt. A játszmát 32-30-ra, a látványos labdamenetekkel tarkított mérkőzést pedig 3:1 arányban nyerte a volt kaposvári Mózer Zoltánnal felálló innsbrucki alakulat.

Zarka Péter: - Az eredmény miatt nem lehetek elégedett, csapatom tagjai azonban mindent megtettek a pályán. Több fiatalnak ez volt a bemutatkozása a kaposvári közönség előtt, ennek tudom be az első szett elvesztését.
Stefan Chritiansky: - Örülök a győzelemnek, a kaposváriak nagyon megnehezítették a dolgunkat.