Újabb cseh arany sportlövészetben

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 10. 09:57
David Kostelecky győzedelmeskedett férfi trapban, így Katerina Emmons szombati légpuskában szerzett első helye után, újabb aranyérem került sportlövészetben Csehország vitrinjébe. A dobogó legfelső fokára álló versenyző a döntőben maximális teljesítménnyel, mind a 25 agyaggalamb „leszedésével" ért a csúcsra.

A szombati és a vasárnap délelőtti selejtezők után hat sportlövő került a döntőbe a férfi trap versenyszámában.

Az orosz olimpiai címvédő, Alekszej Alipov jutott első helyen a fináléba, miután a maximális 125 célból 121-et lelőtt. Szintén ugyanennyi agyaggalambot „szedett le" a selejtezőkben a cseh David Kostelecky, aki a döntőben is folytatta remek szereplését, mind a 25 lövése célt ért.

Nem meglepő tehát, hogy Kostelecky 146 találattal az élen végzett, s Katerina Emmons után a második aranyérmet szerezte meg Csehország számára sportlövészetben.

A második helyen a döntőben szintén remeklő, a kétnapos versenyen kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtó, olasz Giovanni Pellielo végzett 143 céllal.

A harmadik helyért két korábbi olimpiai bajnok, az athéni győztes, Alexej Alipov és a döntőbe szétlövés után bejutó, kétszeres ausztrál bajnok, Michael Diamond küzdött, miután mindketten 142 célt értek el. A szétlövésben aztán az orosz sportoló bizonyult jobbnak, háromból három találattal, míg Diamondnak csak két lövése sikerült.