Peking, 2008, Úszás: Kis Gergő helytállt, de nem lett döntős

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 15. 14:30

Kis Gergő a 400 méteres vegyesúszásban elért remek 6. helyezése után ma 1500 gyorson állt rajthoz.

Az utolsó, a legerősebb előfutamba került, a címvédő, világcsúcstartó ausztrál Grant Hackett-tel egy mezőnybe. Maga a verseny is igen erős volt, hiszen  a harmadik előfutamban a kanadai Ryan Cochrane olimpiai, az orosz Jurij Priljukov pedig Európa-csúcsot úszott - szintén a régi olimpiai rekordnál jobb idővel.

Az utolsó előfutamban aztán Hackett gyorsan átadta a múltnak Cochrane bő fél órával korábban felállított olimpia csúcsát, Kis Gergő egy másodperccel maradt el legjobbjától, futamában a 6. helyen ért célba, összesítésban pedig a 19. lett. Nem jutott ugyan a döntőbe, de legjobbjától alig maradt el.