Öttusa Eb: két magyar érem pénteken

Szerző: MTILétrehozva: 2008. július 18. 18:33
Ezüstérmet szerzett a Kasza Róbert, Tibolya Péter, Marosi Ádám összeállítású magyar csapat a moszkvai öttusa Európa-bajnokság hagyományos versenyében. Kasza egyéniben is felállhatott a dobogóra, két orosz - az Athénban olimpiai bajnok Andrej Mojszejev és az idén, Budapesten vb-győztes Ilja Frolov - mögött harmadik lett.

Tibolya kilencedik, Marosi 11., az egyéni induló Németh Róbert pedig 28. lett.

Csapatban az oroszok győztek, a bronzérmet a csehek vehették át.

"Én még ilyen jól nem láttam futni Kasza Robit, nagyon nagyot teljesített az utolsó számban. Összességében az egész napja jól sikerült, a lovaglásban ugyan három akadályt levert, de az esőtől csúszós és egyébként is nehéz volt a pálya" - értékelte Kasza produkcióját Pálvölgyi Miklós szövetségi kapitány. "Csapatban kicsik voltak a különbségek az orosz és a magyar versenyzők között, a célba érkezés után sejtettük, hogy másodikak vagyunk, de azért meg kellett várni a hivatalos végeredményt."

A magyarok közül Marosi számot nyert, a 200 méteres úszásban bizonyult a legjobbnak 1:57.15 perces kiváló idővel, Kasza ugyanitt 1:59.77-tel harmadikként zárt. A másik fizikai próbában is akadt kiváló magyar teljesítmény, Tibolya Péter a 3000 méteres futásban holtversenyben lett második 9:36 perces idővel, egy mp-cel lemaradva a győztes orosz Valerij Ovcsarovtól.

Csütörtökön, a női versenyben a legjobb magyar, Gyenesei Leila kilencedik lett. A Gyenesei, Vörös Zsuzsanna, Máthé Vivien összeállítású csapat a litván, a fehérorosz és az orosz együttes mögött a negyedik helyen végzett.

Szombaton a női váltót rendezik.

ÖTTUSA EURÓPA-BAJNOKSÁG, MOSZKVA
FÉRFIAK, EGYÉNI:
1. Andrej Mojszejev (Oroszország) 5536 pont
2. Ilja Frolov (Oroszország) 5536
3. Kasza Róbert 5508 (lövészet: 181 kör/1108 pont, vívás: 20 győzelem/15 vereség/880 pont, úszás: 1:59.77 perc/1364 pont, lovaglás: 1116 pont, futás: 9:50 perc/1040 pont) ...9. Tibolya Péter 5388 (181/1108, 19/16/856,2:05.36/1296, 1032, 9:36/1096)
...11. Marosi Ádám 5380 (176/1048, 17/18/808, 1:57.15/1396, 1088, 9:50/1040)
...28. Németh Róbert 5172 (182/1120, 14/21/736, 2:00.37/1356, 1028, 10:17/932)