Németország-Spanyolország a fináléban

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 21. 14:55
Németország férfi gyeplabda-válogatottja öldöklő csata után büntetőkkel diadalmaskodott 2-1-re az ősi rivális Hollandia ellen a pekingi torna első elődöntőjében. A győztes németek ellenfele a fináléban a címvédő ausztrál együttest legyőző spanyol válogatott lesz.

Az előző olimpia ezüst- és bronzérmese került szembe a férfi gyeplabdatornán a legjobb négy között, a klasszikus holland-német csata következhetett az első elődöntőben.

A mérkőzésen felejthető első félidő után alaposan rákapcsoltak a felek, a játékosok azonban egymást múlták felül a helyzetek kihagyásában, Christopher Zeller kétszer is nagy helyzetben rontott, a hollandoknál Brouwer és De Nooijer lövését ártalmatlanította a német hálóőr.

Amikor már-már úgy tűnt, hogy nem láthat gólt a közönség a mérkőzésen, a 66. percben vezetéshez jutottak a narancsmezesek Timme Hoyng korneréből. Az Oranje játékosainak fejében talán már a döntő, vagy esetleg az aranyérem járhatott, de két perc múlva jött Philipp Zeller és akcióból volt eredményes, visszahozva a meccsbe a 2006-os világbajnokot.

Több gól már nem született - a hosszabbításban sem - így jöhettek a büntetők, ahol a németek bírták jobban idegekkel, és nem utolsósporban Weinhold kapus háromszor is védeni tudott, így 4-3 arányban felülmúlták az egész Hollandia által győztesnek várt riválist.

Ausztrália már az első percben vezetéshez jutott Spanyolország ellen, majd a fordulás után megint a kezdeti lendületet kihasználva ismét egy akciógóllal megdupláztak előnyüket az óceániak.

A spanyolok viszont gyorsan válaszoltak, majd Eduard Tubau öt perccel később már másodszor volt eredményes. A találkozó a hajrában dőlt el, a döntő találatot Santiago Freixa vitte be egy sarok-büntetőt követően.

A spanyol válogatott a döntőben Németország ellen játszik majd. A csoportkörben már megmérkőzött egymással a két válogatott, akkor a németek 1-0-ra győztek, Fuerste a 33. percben volt eredményes.