Nem bírt Wang Chennel Tóth Krisztina

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 20. 12:40
A pekingi olimpián a női asztaliteniszezők egyéni versenyében a legjobb harminckettő közé a litván Ruta Paskauskiene legyőzésével bejutó Tóth Krisztina nem bírt a kínai származású, amerikai színekben versenyző Wang Chennel, így búcsúzott. Riválisa 4:1-es szettaránnyal lépett tovább a nyolcaddöntőbe.

PEKING 2008, ASZTALITENISZ, NŐI EGYES, 3. FORDULÓ:
Wang Chen (amerikai, 14.) - Tóth Krisztina 4:1 (7, 7, 6, -11, 2)

A világranglistán elfoglalt pozíciója alapján Tóth Krisztinának sem a selejtezőben, sem pedig az első fordulóban nem kellett asztalhoz állnia. Először a második körben ragadott ütőt, a litván Ruta Paskauskiene ellen a legjobb harminckettő közé jutás volt a tét.

Tóth 4:3-ra legyőzte Paskauskienét, így következő fellépésén már a nyolcaddöntő volt a tét a kínai származású, amerikai színekben versenyző Wang Chennel szemben. A sanghaji születésű klasszis egy csapat negyedik hellyel a háta mögött vágott neki az egyéni versenynek.

Chen tehát érem nélkül maradt a csapatverseny végén, a hiányzó medáliát pedig egyesben pótolná. Ez önmagában is sokat elmondott elöljáróban a párharc esélyeiről, noha az ázsiai-amerikai rivális csupán tizennegyedik volt a kiemelési listán.

Wang Chen ökölbe szorította a kezét és egy hangosat kiáltott, egyszer, kétszer, háromszor. Így ünnepel ugyanis, amikor játszmát nyer. Ahelyett, hogy Tóth Kriszta játékában keresnénk a hibákat, inkább rögzítsük a tényeket. Nem történt semmi váratlan, csupán a papírfoma igazolódott be.

Az első két szettet egyaránt 11-6-ra nyerte a gyors, agresszív játékot erőltető Chen, a harmadikat pedig 11-7-re. Így a negyedik játszma előtt nem lehetett más a világbajnoki harmadik, hatszoros Európa-bajnok magyar pingpongos célja, minthogy legyen még egy felvonás, az ötödik. És lett is.

A fonákpörgetésekre épülő védekezésből valamelyest támadóbb szelleműbb játékra váltott Tóth, éles tenyereseiben végre volt fantázia. Előbb utolérte ellenlábasát, majd fordított is, 6-5-re vezetett. Ezt követően gyors egymásutánban három poénnál is Chen nevethetett.

Téglás Péter szövetségi kapitány igyekezett menteni a menthetőt, 6-8-nál időt kért. Intelmei nem is voltak hiábavalóak, a negyedik olimpiáján szereplő honfitársnőnk előbb egyenlített, 9-9-nél pedig ő eszmélt hamarabb, így szettlabdához jutott.

Ezt elpuskázta, 10-11-nél pedig meccslabdát kellett hárítania. Ez nem is okozott gondot, olyannyira nem, hogy azon nyomban fordított és 13-11-gyel szépített (1:3). Az elveszített negyedik játszma, sajnos a legkevésbé sem zökkentette ki Wang Chent, aki pillanatok alatt befejezte a találkozót.

Előbb 3-1-re majd 7-2-re vezetett, 10-2-nél pedig nyolc meccslabdája volt. Az elsőt rögtön értékesítette. Tóth a második fordulóban egy remek sikerrel hívta fel magára a figyelmet, a harmadikban viszont papírforma-vereséget szenvedett, ezzel búcsúzott.

TÓTH KRISZTINA: VESZÉLYBE KERÜLT A NŐI ASZTALITENISZ!
„Nem dühös vagyok, hanem szomorú – nyilatkozta az MR1 Kossuth Rádiónak Tóth Krisztina. - Csupán felvillanásaim voltak, Wang Chen végig jobb volt nálam. A Bajnokok Ligájában találkoztunk legutóbb, akkor rengeteget hibázott és le is győztem. Most szinte alig rontott. Jónak mondható volt a sorsolás, de a vereség ellenére sem teszek magamnak szemrehányást. Sőt jól ment a játék, de Chen egy fokkal jobb volt. Olyannyira nyomasztó az ázsiai fölény, hogy veszélybe került a női asztalitenisz. Kár, hogy nem jutott ki a csapat, mert lett volna keresnivalónk. Most néhány nap pihenő következik, aztán fel kell pörögni a Bundesligára és a BL-re. Megy tovább a mókuskerék jövő júniusig, nincs megállás!”