Nadal az olimpián is csúcsra érhet

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 15. 18:50
A második helyen kiemelt Rafael Nadal 6:4, 1:6, 6.4-re nyert Novak Djokovics ellen, így bejutott a döntőbe a pekingi olimpia tenisztornáján. A spanyol zseni ellenfele a chilei Fernando Gonzalez lesz a fináléban.

Roger Federer váratlan csütörtöki veresége után mindenki azt mondta, az aranyérem sorsa már pénteken eldől Nadal és Djokovics találkozóján.

Sőt az idei eredmények alapján nem is kellene hiányolnunk a svájci sztárt a végjátékból, persze, ha csak a 2008-as Grand Slam-verseny győztesek rövidke névsorát vennénk figyelembe.

Ausztráliában a szerb nemzeti hős, míg Párizsban és Wimbledonban a spanyolok kedvence diadalmaskodott, vagyis a mai szuperrangadó valóban nagy csatát ígért.

A lélektani előny mindenképpen a leendő világelső Nadalnál volt, 9-4-re vezetett az örökmérlegben, de azt sem feledette, hogy legutóbb Cincinnatiban Djokovics győzött 6:1, 7:5-re.

Pekingben már jóval szorosabb mérkőzést láthatott a közönség, már a 40 perces első szett megmutatta a sportág összes szépségét.

Természetesen a szerb kiválóság támadott többször, de ellenfele a tőle megszokott ravaszsággal és elszántsággal válaszolt. Az első négy gémben még mindenki hozta adogatását, ekkor Nadal brékelt, majd 4:2-nél ismét ezt tette.

Úgy tűnt, már mindkét játékos készült a következő szettre, de Djokovics megemberelte magát, sorozatban két játékot hozott, már-már az egyenlítés is felmerülhetett. Végül nem így lett, a sokkal kevesebbet (14-20) rontó spanyol zseni megnyerte az első felvonást.

Ezután jött a 35 perces második játszma, amely váratlanul simán alakult. Djokovics elképesztően teniszezett, esélyt sem adott ellenfelének, egyszer ugyan elveszítette adogatását, de ez is belefért. Nadal ugyanis egyszer sem (!!!) hozta szerváját, erre szökőévenként egyszer kerül sor, ha egyáltalán…

Következetett a mindent eldöntő játszma, amelyben mindkét „gladiátor” remekelt. Mindent elmond a találkozó izgalmairól, hogy 5:4-ig mér bréklabdát sem láthattunk, ehelyett parádés labdamenetek sorjáztak a minőségi teniszhez egyre jobban értő publikum legnagyobb gyönyörűségére.

A tizedik gém azonban lezárta a szuperrangadót, pedig sokáig semmi nem utalt erre. Djokovics azonban kissé elbizonytalanodott, ez pedig végzetesnek bizonyult.

Először még hárította Nadal meccslabdáját, sőt előnybe is került, de ekkor elrontott egy ziccernek tűnő tenyerest, Nadal kezére játszott, a bombaerős fonákriposztot pedig már nem tudta lekezelni.

A balkezes spanyol csillag újra döntőt érő labdához jutott, de magától valószínűleg nem értékesítette volna. Djokovics többször is ziccerbe került, de végül egy könnyű lecsapást elrontott, így Nadal a földre rogyva ünnepelhetett, bejutott a pekingi olimpia döntőjébe.

A fináléban pedig egyértelműen esélyesebb Gonzaleznél, igaz az egymás elleni mérlegben eddig 3-3 szerepel.