Lochte és Soni is világcsúccsal nyert

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 15. 04:52
Továbbra is sorra dőlnek meg a világcsúcsok a pekingi nyári olimpiai játékok úszószámaiban. A péntek reggeli első két döntőn is új rekordok születtek: a nőknél Rebecca Soni 200 méteres mellúszásban diadalmaskodott, míg a férfiaknál a 200 méteres hátúszás Ryan Lochte sikerét hozta.

A pénteki versenynap döntői a női 200 méteres mellúszással kezdődtek, ahol többek között vízbe szállt a világcsúcstartó Leisel Jones is.

Az ausztrál kiválóság azonban a pekingi verseny után lemondhatott arról, hogy ő birtokolja a világ legjobb idejét, ugyanis Rebecca Soni remek úszása ellen nem volt ellenszere.

Az amerikai versenyző élete legjobbját produkálta, és a 2:20.54-es Jones-csúcsot átadta a múltnak: az új világcsúcs mostantól 2:20.24. A harmadik helyet a dán Sara Nordenstam szerezte meg, ő 2:23.02-vel új Európa-csúcsot ért el.

A férfi 200 méteres hátúszás Ryan Lochte sikerét hozta, aki 1:53.94-es világcsúccsal nyerte meg a döntőt. Az amerikai kiválóság megelőzte honfitársát, Aaron Peirsolt, aki 1:54.33 alatt csapott célba.

Arkagyij Vjacsanyin hiába úszott új Európa-csúcsot, ez a teljesítmény csak a dobogó harmadik fokára volt elég.