Jao Ming és segédei elverték a németeket

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 16. 16:03
A hazai közönség hathatós támogatását élvező kínai férfi kosárlabda-válogatott négy ponttal, 59-55-re verte meg Németországot a pekingi ötkarikás játékokon. A két csapat két meghatározó világklasszisa volt a mérkőzés legjobbja, ahogy azt sokan el is várták tőlük. Az egyik oldalon a Houston Rockets „nagy embere” Jao Ming, a másikon pedig a Dallas Mavericks első számú sztárja vitte a prímet, mind kreativitásban, mind pontszerzésben. A találkozó nem várt fordulatokat hozott, a játékosok pontszegénysége ellenére is izgalmas mérkőzést láthatott a publikum.

A kínai és a német válogatott is két vereség és egy győzelem után igyekezett javítani helyzetén, s nem mellékesen pedig szeretett vona továbbjutni. A mérkőzés tétje az is volt, hogy melyik gárda tud bekerülni a csoportban az első négy közé, ami továbblépést jelent a csoportból.

A kínaiak nem várt előnyre tettek szert az első szakaszban. Jao Ming mellett Ji Jian-lian volt elemében, ők ketten a kínaiak által dobott, első negyedbeli 19 pontból 13-at szereztek. A másik oldalon a dallasi klasszis, Nowitzki nagyon magára maradt. Hét pontot ugyan dobott, a német válogatott összesen kilencig jutott...

A második negyedben a németek összekapták magukat, Christopher Kaman és Steffen Hamman vezérletével az európaiak 22-8-as negyedet produkáltak, ami egyben azt is jelentette, hogy 31-27-tel átvették a vezetést.

A találkozó második fele is úgy indult, mint az első: kínai fölénnyel. Sun Zsue triplájával ismét a hazaiaknál volt az előny. A harmadik játékrészt 20-8-al Mingék könyvelhették el maguknak. Összesítésben pedig 47-39-es előnnyel fordultak a záró szakaszra.

A záró szakaszban Jao Ming két gyors tempóval próbálta jelezni, ki az úr a háznál. Egy ideig úgy tűnt, hogy „hadművelete” sikeresnek bizonyul, jó ideig maradt a 8 pontos hazai előny. 54-46-ig megmaradt a nyolc pontos határ a két csapat között.

Ekkor azonban Pascal Roller triplája lökést adott a németeknek, néhány másodperccel később Nowitzki is kintről volt eredményes, ezzel pedig már csak egy egység volt a differencia. Gyors válasz érkezett azonban. Jian-lian gyorsan kihasznált egy ziccert, ezzel 58-55. Német időkérés következett 28 másodperccel a vége előtt, nem sok eredménnyel. Jao Ming még bedobott egy büntetőt, majd a játékvezetők lefújták a meccset.

A gólok elapadtak, a játékban viszont kevés kivetnivalót találhattunk. Remek találkozót játszott egymással a két csapat. Kína pedig ezzel a győzelmével egyre közelebb került a továbbjutáshoz.