Jamaica lett a sprintszámok uralkodója

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 21. 13:33
Veronica Campbell 200 méteres síkfutásban aratott sikerével teljessé vált a jamaicai éremkollekció a Madárfészekben zajló atlétikaversenyek sprinterszámaiban. Az athéni aranyérmes, remekül rajtolt és majdnem két tizedet javítva egyéni csúcsán, az idei esztendő legjobb eredményével, 21,76 mp-el ért célba. Shelly-Ann Fraser és Usain Bolt sikerei után a 26 éves atléta révén mind a négy sprintszámban a szigetország gyűjtötte be az aranyérmet.

Az amerikaiak utóbbi években, a rövidtávú futószámokban tapasztalható fölénye végérvényesen a múlté Veronica Campbell fölényes csütörtöki diadalát követően.

Oszakában a 2007-es világbajnokságon a négy egyéni síkfutó sprinterszám közül hármat még az Egyesült Államok atlétái nyertek meg, Pekingben azonban fordult a kocka.

Az ötkarikás játékokon sejthető volt, hogy jól teljesítenek Jamaica atlétái, ugyanakkor kevesen gondoltak arra, hogy mind 100-on, mind 200-on megszerzik az első helyet.

Az aranyesőt még Usain Bolt kezdte, aki később nemcsak a rövidebb de a hosszabb sprintertávon is világcsúccsal lett olimpiai bajnok. Hétfőn a női 100 méteres döntőben Shelly-Ann Fraser állította be az idei év legjobb eredményét, amely szintén aranyat ért a karibi szigetország számára.

Csütörtökön az utolsó egyéni sprintre került sor a női 200 méteren, a változatosság kedvéért ezúttal is jamaicai számított a legnagyobb esélyesnek, az athéni címvédő Veronica Campbell személyében.

Négy éve 22,05 mp-el győzött, ezúttal azonban már a selejtezők során érezhető volt, jobb eredményre is képes. Az amerikaiak közül ugyan hárman is bejutottak a fináléba, egyikük sem mutatott olyan formát az utóbbi hetekben, hogy megszorítsa Campbellt.

A rajt jól sikerült a címvédő számára, szabályosan kilőtt a rajtgépből és mire befordult a célegyenesbe már jó három méterrel haladt riválisai előtt.

Húsz méterre a céltól zsibbadni látszott Campbell, ám előnye így is bőven kitartott, végül hatalmas egyéni csúccsal – ám a világrekordtól így is négy tizeddel elmaradva – 21,74 mp-es eredménnyel ért célba.

A második helyen szezonbeli legjobb idejével az amerikai Allyson Felix ért célba, a bronzérmet a jamaicai Kerron Stewart nyakába akasztják.