Igaly Diána nem tudja megvédeni címét

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 14. 07:06
Nem jutott be a döntőbe a női skeet sportlövők versengésében a magyar címvédő, Igaly Diána. A magyar versenyzőnek nem igazán ment, a selejtező utolsó sorozatában négy hibát vétett, és így összetettben a tizenharmadik helyen zárt. A kvalifikáció legjobbja az olasz Caneiro 72 találatával olimpiai rekordot ért el

A csütörtöki versenynapon már megmutathatta tudását Igaly Diána is, aki athéni címe megvédéséért szállt harcba a női skeet sportlövők mezőnyében.

Az immár harmadik ötkarikás játékán részt vevő magyar versenyzőnek az előzetes várakozások alapján a 2000-es győztes azeri Zemfira Mefahetgyinova ellen kellett nagy csatát vívnia, de az esélyesek között volt a hazaiak versenyzője, Vei Ning és a világbajnoki címvédő német Christine Brinker is.

A selejtezőn Igaly az első sorozatban a lehetséges 25 találatból 22-et mondhatott magáénak, ezzel a 11. helyen állt. Hibátlanul mindössze a korábban említett kínai és német mellett az olasz Chiara Cainero lőtt.

A második sorozatban Igaly 23 korongot lőtt, és ezzel az utolsó lövések előtt a hetedik helyen állt. Igaz, mindössze eggyel volt elmaradva a döntőt érő hatodik helytől. Ekkor már nem volt hibátlan versenyző, az élen álló Vei és Cainero egyaránt 48 találattal állt összesítésben, Brinker a harmadik helyen állt három lőhibával. Jóval nehezebb helyzetben volt Meftahegyinova, aki három körrel volt elmaradva a hatodik pozíciótól.

Az utolsó sorozat azonban váratlanul rosszul sikerült a magyar olimpiai bajnok számára: Igaly ugyanis négy hibát is vétett, ez pedig nemcsak azt jelentette, hogy lemarad a fináléról, hanem jócskán vissza is esett, mindössze a 13. helyen zárta a selejtezőt.

Nem jutott be Sydney olimpiai bajnoka, Meftahegyinova sem, aki a 15. helyet szerezte meg. A kvalifikáció legjobbja Caneiro lett, aki 72 találatával olimpiai rekordot ért el.