Hewitt sem tudta megállítani Nadalt

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 12. 15:19
Rafael Nadal gond nélkül verte két szettben, 6:1, 6:2-re Lleyton Hewittot a pekingi játékok tenisztornájának második fordulójában. A spanyol versenyző győzelméhez egy percig sem férhetett kétség, és bizakodással várhatja a következő kört, ahol Igor Andrejevvel mérkőzik.

TENISZ, FÉRFIAK, 2. FORDULÓ
Nadal (spanyol, 2.)-Hewitt (ausztrál) 6:1, 6:2

Rafael Nadal nagyon bekezdett a Lleyton Hewitt elleni találkozón, és mire az ausztrál észbe kapott volna, már készülhetett is a második szettre.

A spanyol versenyző egyetlen játékot engedélyezett ellenfelének az első játszmában, és negyvenöt perc alatt, könnyed játékkal végzett riválisával.

A második felvonás csak addig volt nehéz Nadalnak, amíg nem sikerült brékelnie Hewittot, ám utána már nem volt megállás, szinte átgyalogolt az ausztrálon.

A Roger Federert a világranglista éléről letaszító teniszezőnek ismét csak háromnegyed órára volt szüksége a szettgyőzelemhez, és összességében megérdemelten, izzadtságcsepp nélkül lépett a harmadik fordulóba.

A spanyol a játék minden elemében felülmúlta ellenfelét, és magabiztosan halad a végső siker felé, bár ehhez még lesz minden bizonnyal egy-két szava Igor Andrejevnek, akivel a következő körben összeakaszthatja Nadal a bajszát.