Fazekas döntős, Máté és Kővágó kiesett

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 16. 05:51
Fazekas Róbert 62,64 méteres eredménnyel a 11. helyen jutott a diszkoszvetés döntőjébe pénteken Pekingben. Kiesett ugyanakkor Máté Gábor, aki szerencsétlenségére négy centiméterrel maradt le a fináléról, míg Kővágó Zoltánnak, a csalódást keltő 60,79 méterrel esélye sem volt a tizenkét fős döntőbe kerülésre. Jól szerepelt Farkas Györgyi a hétpróbázók távougrószámában, aki új egyéni csúccsal, 6,09 méterrel a 19. pozíciót szerezte meg, az összetettben öt helyet előrelépve a 34. helyen áll. Molnár Krisztina a rúdugrás selejtezőjében 4,15 méterig jutott, amellyel 14. lett csoportjában. Petráhn Barbara kiesett 400 méteres síkfutásban a selejtezőben 53,06 mp-es eredménye a 35. helyhez volt elegendő.

Magyar szempontból felemás eredménnyel zárult a férfi diszkoszvetők szombat reggeli selejtezője.

A négy évvel ezelőtti aranyérmétől doppingvétség miatt megfosztott Fazekas Róbert teljesítette célkitűzését és bejutott a fináléba azonban eredményével nem lehet igazán elégedett.

A magyar első kísérletét kilépte, a második próbálkozásával már 61,69 métert ért el azonban harmadik dobásával 62,64 méterre repítette a diszkoszt így, mint utólag kiderült 16 centiméterrel a kvalifikációhoz szükséges távolságot túlszárnyalva lépett a tizenkét fős döntőbe.

Nem sikerült ugyanakkor a fináléba kerülés Máté Gábornak, aki szerencsétlenségére éppen a 13. helyen zárt és négy centiméterrel maradt le a döntőről. Az előzetesen a legjobb tizenkettőbe várt Kővágó Zoltán messze elmaradt a szükséges szinttől és idejekorán búcsúzott.

Jól teljesített ugyanakkor Farkas Györgyi a hétpróbázók távolugró számában, ahol egyéni csúcsot, 6,09 métert ért el, ezzel a 19. helyet szerezte meg, az összetettben a 34. pozícióba lépett elő

Molnár Krisztina számára lehetetlen célkitűzés volt a 4,60 méteres döntős szint teljesítése. Nehezen jutott át a 4 méteren, majd simán vette a 4,15-ös akadályt, ám hármadszor sem bírkózott meg a 4,30 méterrel ezzel a 14. pozícióban messze a továbbjutástól zárt.

Petráhn Barbara 53,06 mp-et teljesített 400 méteres síkfutásban így messze a továbbjutástól a 35. pozíciót szerezte meg.

GYULAI: KŐVÁGÓ ÚGY VÁLTOGATTA AZ EDZŐIT, MINT MÁS AZ ALSÓGATYÁJÁT!
Kővágó rádiós interjújában ingerülten nyilatkozott: "Nem csalódott vagyok hanem dühös, felkészülésem során voltak részsikereim, azonban a várt eredmények elmaradtak. Az edzőm nem lehetett itt velem, ami nagyban hátráltatott, illetve a motorbalesetem is fontos szerepet játszott gyenge szereplésemben."
Gyulai Miklós, a Magyar Atlétikai Szövetség főtitkára röviddel később válaszolt a kritikákra. "Íratlan szabályok szerint annyi nappal előbb kell érkezni egy verseny helyszínére, ahány óra az időeltolódás. Esetünkben ez hat napot jelent, ehhez képest Kővágó szerdán érkezett Pekingbe és úgy mozgott a dobókörben, ahogy én még soha nem láttam – kezdte Gyulai, majd az atléta edzőjével kapcsolatos állítására is reagált: "Versenyzőnk nem panaszkodhat arra, hogy nem tudta elvégezni az utolsó simításokat, hiszen az elmúlt egy évben úgy váltogatta edzőit, mind más az alsógatyáját. Az általa említett baleset pedig már több mint két éve történt, így azt gondolom nem erre kellene fogni gyenge szereplésének okát, ráadásul egy olimpiai versenyző vigyázzon egészségére, ne motorozzon."