Csonka Zsófia nem lesz ott a fináléban

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 10. 04:16
Csonka Zsófia a huszonkilencedik helyen végzett a női légpisztolyosok egyéni versenyének vasárnapi selejtezőjében, ezzel nem jutott a fináléba a pekingi olimpia sportlövő versenyeinek második napján. Az alapversenyt az orosz Natalija Pagyerina nyerte új olimpiai csúccsal.

A pécsiek versenyzőjét 384 körös eredménnyel nevezték, ezt a közelmúltban a pekingi Világkupán is meg tudta ismételni, amely akkor döntőbe jutást és második helyet ért számára. A milánói Világkupán májusban viszont 373 körrel messze volt attól, hogy fináléba jusson.

A 10 méteres női légpisztoly versenyszámban, 40 értékelt lövésre volt lehetőségük az indulóknak a nyolcasdöntőbe jutás kiharcolásához.

A magyar sportolónő közepes teljesítménnyel kezdett az első tízes széria után 94 kör állt a neve mellett. A folytatásban nem tudott előrelépni, így megvetette a lábát a középmezőnyben, a harmincadik hely környékén.

A továbbjutásban persze nem bízhatott, de 97 körös harmadik sorozata reményt adott arra, hogy az első húszba kerüljön. Ez végül nem sikerült, a végére visszaesett a táblázaton és a 29. helyen zárt.

Az alapverseny első helyéért az orosz Natalija Pagyerina és a kínai Kuo Ven-csün „csatázott” nagyot, s bár a címvédő ukrán Kosztevics is jól kezdett (98 kör), de a második széria után elszállt.

Végül a 2006-os világbajnok orosz versenyző 391 körös új olimpiai alapverseny-rekorddal nyerte a selejtezőt a kínai Kuo és a mongol Tsogbadrah előtt.

Az alapverseny-világcsúcsot (393 kör) tartó Szvetlana Szmirnova lemaradt a döntőről, az abszolút világcsúcsot Ren Csie is csalódást keltett, a 19. lett.